Baltijas parlamentu Ārlietu komisiju vadītāji vēršas pie ASV par "Nord Stream 2" gāzes vada būvniecību

"Nord Stream 2" FOTO: Hannibal Hanschke / Reuters /Scanpix

Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols (NA) ar Igaunijas parlamenta Ārlietu komisijas vadītāju Marko Mikelsonu un Lietuvas Seima Ārlietu komisijas priekšsēdētāju Žīgimantu Paviļoni ir vērsušies pie kolēģiem ASV Senāta Ārlietu komisijā par "Nord Stream 2" gāzes vada būvniecību, izriet no Kola paustā sociālajos tīklos.

Amatpersonas vēstulē kolēģiem ASV uzsvērušas, ka jāaptur projekts, kas jau no paša sākuma ir "bīstami šķeļošs".

Kā savā "Facebook" lapā paudis Kols, vēsture rāda, ka Krievija ir gatava izmantot enerģijas eksportu kā spiediena izdarīšanas mehānismu pret tās kaimiņvalstīm.

"Tāpēc ir jāapzinās, ka "Nord Stream 2" ir Krievijas "Trojas zirgs" - tas ir Maskavas ģeopolitisko interešu ierocis, ar kuru nostiprināt savu dominanci Eiropas gāzes tirgū," paudis deputāts, vienlaikus piebilstot, ka Eiropai savukārt "Nord Stream 2" būs padošanās simbols, atsakoties no mērķiem, kas nostiprināti Eiropas Enerģētikas savienības pamatā un atsakoties no iespējas ģeopolitiski diversificēt enerģijas piegādes kanālus.

Viņuprāt, "Nord Stream 2" būs arī vēl viens ierocis Krievijas rokās tās agresijā pret Ukrainu. "Neizbēgami klātesošas ir bažas par cauruļvada būvniecības iespaidu uz vidi, ņemot vērā Baltijas jūras piesārņojumu ar pēc Otrā pasaules kara nogremdēto gan parasto, gan ķīmisko bruņojumu," paziņojumā "Facebook" raksta Saeimas deputāts.

Viņš atzīmē, ka Igaunija, Latvija, Lietuva, tāpat kā lielākā daļa Eiropas, tostarp Eiropas Parlaments, jau vairāku gadu garumā ir pastāvīgi un neatlaidīgi aicinājušas Eiropas Savienību (ES) apturēt "Nord Stream 2" būvniecību, jo šī gāzes vada būvniecība ir pretrunā gan ar ES enerģētikas drošības mērķiem, gan, jo īpaši, ar vērtībām un principiem, kas vieno Eiropu.

"Ja "Nord Stream 2" būvniecība tiks pabeigta, Kremlim būs izdevies kārtējo reizi pierādīt, ka Rietumu principus un vērtības var nopirkt par naudu," uzsver Kols. Viņš arī norāda, ka Baltijas valstu amatpersonas turpinās iestāties pret projektiem, "kas tiešā veidā nodara kaitējumu visai Eiropai".

Uz augšu
Back