Pēc VARAM pieprasījuma sasaukta Jelgavas novada domes ārkārtas sēde

Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune FOTO: Lita Krone/LETA

Šodien plkst.12 pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pieprasījuma sasaukta Jelgavas novada domes ārkārtas sēde, informēja domē.

Atsaucoties uz VARAM vēstuli ar pieprasījumu Jelgavas novada domes priekšsēdētājam Ziedonim Caunem (LZS) sasaukt ārkārtas domes sēdi, lai lemtu par informācijas sniegšanu revidentiem, tā sasaukta šodien. Domes sēde notiks plkst.12 attālināti "Microsoft Teams" platformā. Saite dalībai domes sēdē pieejama Jelgavas novada pašvaldības mājaslapā.

Pēc domes sēdes plkst.13 plānots Caunes paziņojums sabiedrībai un plašsaziņas līdzekļiem.

Jau ziņots, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP) pieprasījis Caunem sasaukt domes ārkārtas sēdi, lai lemtu par informācijas sniegšanu revidentiem.

VARAM ieskatā domes deputāti joprojām nav pietiekami informēti par veicamās revīzijas nosacījumiem un pašvaldības pienākumiem, sadarbojoties ar revidentiem, savukārt domes vadība, iespējams, apzināti kavē tās norisi.

"Ministrija jau vairākkārt informējusi Jelgavas novada domes priekšsēdētāju par viņa kā pašvaldības vadītāja atbildību par domes darbu, tās darbības tiesiskumu un lietderību un pašvaldības pienākumiem revīzijas nodrošināšanā. Taču saņemtās atbildes neliecina par sadarbību, tieši pretēji - revidentu darbs joprojām tiek apgrūtināts, ministra tiesības uz pašvaldības pārraudzību - ierobežotas," skaidro Plešs.

VARAM vairākās pašvaldībās veic ārkārtas finanšu revīzijas, taču Jelgavas novada pašvaldība, ilgstoši vilcinoties ar dokumentu izsniegšanu revidentiem, būtiski kavējot efektīvas revīzijas veikšanu.

Informāciju par apgrūtinātu darbu Jelgavas novada pašvaldībā ministrija saņēma 2.februārī no SIA "Ernst & Young Baltics", kas uzvarēja publiskajā iepirkumā par pirmās kārtas ārkārtas finanšu revīzijām, skaidro VARAM.

Ministrija jau vairākkārt Caunem pieprasījusi nekavējoties izsniegt ārkārtas finanšu revīzijai prasīto informāciju un izbeigt nepamatoti kavēt novada kapitālsabiedrību revīziju. Saskaņā ar VARAM noslēgto līgumu, revīzijai ir paredzētas desmit nedēļas. Ministrs vērš uzmanību, ka kopš līguma parakstīšanas dienas ir pagājušas vairāk nekā astoņas nedēļas.

VARAM 4.februārī vēstulē pašvaldības vadītājam prasīja izvērtēt izpilddirektores rīcību, viņai atsakoties izsniegt revidentiem nepieciešamo informāciju.

Ministrija norādīja, ka izpilddirektores rīcība tādējādi liecina par apzinātu revīzijas kavēšanu un informācijas slēpšanu vai kompetences trūkumu darbā kā ar revīzijai nepieciešamajiem dokumentiem, tā ar tiesisko tās pamatu. Izpilddirektores rīcība ir ne tikai kavējusi konstruktīvu sadarbību, bet traktējama kā likuma pārkāpums. VARAM uzsver pašvaldību pienākumu sadarboties ar auditoriem, lai finanšu revīzija noritētu efektīvi un caurskatāmi.

LETA jau ziņoja, ka revīzijas notiek Saldus, Alūksnes un Jelgavas novada pašvaldībās, kā arī Daugavpils pilsētas pašvaldībā, savukārt vēl viena pašvaldība tiks izvēlēta no Pierīgas aglomerācijas, tādējādi aptverot visus plānošanas reģionus un vērtējot visu mērogu pašvaldības.

Pašvaldību likums nosaka, ka ministrijai ir tiesības veikt revīzijas kapitālsabiedrību pārraudzības jautājumā, savukārt pašvaldību pienākums ir sadarboties ar auditoriem, lai finanšu revīzija noritētu efektīvi un caurskatāmi.

Uz augšu
Back