Latvija pēdējā vietā ES un EEZ valstu vidū pēc pirmo vakcīnas devu saņēmušo īpatsvara

Cilvēki, lai saņemtu "Astra Zeneca" vakcīnas pret Covid-19 poti, ieradušies Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā, kur notiek senioru vecumā virs 70 gadiem un medicīnas darbinieku vakcinēšana. FOTO: Paula Čurkste/LETA

Līdz šim pirmo vakcīnas pret Covid-19 devu saņēmuši 2,9% pieaugušo populācijas, kas ir zemākais īpatsvars Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstu vidū, liecina aktuālākie Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra dati.

Pirmspēdējā vietā patlaban atrodas Bulgārija, no kuras Latvija atpaliek par 0,7 procentpunktiem.

Savukārt proporcionāli visvairāk pirmās vakcīnas devu ievadīts Maltā, kur 12,6% pieaugušo populācijas jau ir saņēmuši pirmo devu, un Dānijā, kur šis rādītājs ir 9,6%. Tikmēr Ungārijā pirmo vakcīnas devu saņēmuši 8,8% pieaugušo iedzīvotāju, bet Somijā - 8,6%.

Baltijas valstu vidū šis rādītājs ir zemākais Igaunijā, kur patlaban 4,1% pieaugušo saņēmuši vakcīnas pirmo devu. Turpretim Lietuvā šis rādītājs ir ievērojami augstāks - 7,1% pieaugušo jau saņēmuši pirmo devu.

Tikmēr pēc otrās devas saņēmušo īpatsvara pret pieaugušo populāciju Latvija, kur šis rādītājs ir 1,1%, ierindojusies pirmspēdējā vietā - aiz Bulgārijas, kur otro devu saņēmuši 0,7% pieaugušo.

Turpretim Igaunijā otro devu saņēmuši 3,2% pieaugušo, bet Lietuvā - 3,1%.

Visu ES un EEZ valstu vidū patlaban pirmo devu saņēmuši vidēji 6,4% pieaugušo, savukārt otro - 3%.

ECDC analīzē izmantoti dati par vakcinētajiem virs 18 gadiem un attiecīgās valsts iedzīvotāju skaitu vecumā virs 18 gadiem.

Uz augšu
Back