Čehijas varasiestādes cietušas no hakeru uzbrukuma

Ilustratīvs foto. FOTO: Michael Traitov, Shutterstock.

Čehijas galvaspilsētas Prāgas pašvaldība un Darba ministrija piektdien ziņo, ka pret to e-pasta sistēmām nule noticis plašs kiberuzbrukums.

Tiesa gan, kā skaidroja Prāgas mērs Zdeneks Hribs, kaut arī kiberuzbrukums pašvaldības iestādēm bijis plašs, nodarītais kaitējums nav liels.

"Notika vērienīgs uzbrukums publisko pakalpojumu sistēmām. Pilsētas serveri šajā uzbrukumā izdzīvojuši. Tika īstenota pārtrauce, lai e-pastu sistēmā instalētu drošības ielāpu," tviterī ceturtdienas vakarā pavēstīja mērs.

Piektdienas rītā visi pilsētas e-pasti darbojušies, un nav bijis nepieciešamības atgūt datus no atbalsta sistēmām, viņš piebilda.

Darba ministre Jana Malāčova tīmekļa medijam "Seznam Zpravy" apstiprināja, ka arī pret viņas vadīto ministriju īstenots uzbrukums.

Tuvākas detaļas ministre nesniedza.

Nacionālā Kiberjomas un informācijas pārvalde apliecināja, ka sniedz atbalstu iestādēm, kas cietušas uzbrukumā.

Nav nekādu norāžu par to, kas stāv aiz šī kiberuzbrukuma.

Aizvadītā gada laikā bijuši vairāki mēģinājumi uzlauzt Čehijas valsts iestāžu, arī Prāgas lidostas un slimnīcu, datorsistēmas.

Darba ministrijai ir svarīga loma, sniedzot atbalstu cilvēkiem, kas cietuši pandēmijas krīzē. Tās uzdevumos ir vairāku miljardu kronu lielās palīdzības sadalīšana.

Uz augšu
Back