Veselības ministrs šai nedēļai izvirza mērķi ik dienu sapotēt vismaz 2500 cilvēku

Veselības ministrs Daniels Pavļuts. FOTO: JENS SCHLUETER / AFP, Ieva Leiniša/LETA. Kolāža: TVNET

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) šai nedēļai izvirzījis mērķi ik dienu pret Covid-19 sapotēt vismaz 2500 cilvēku, liecina ministra paziņojums mikroblogošanas vietnē "Twitter".

Ja šonedēļ katru dienu tiktu sapotēti tieši 2500 cilvēku, tad nedēļas beigās Latvijā būtu 99 666 cilvēki, kuri saņēmuši vismaz vienu vakcīnas pret Covid-19 devu, liecina aģentūras LETA aprēķini, balstoties uz Nacionālā veselības dienesta (NVD) datiem. Ministra mērķis ir šonedēļ pārsniegt 100 000 pret Covid-19 vakcinēto cilvēku robežu, izriet no viņa paustā tviterī.

Vienlaikus Pavļuts paredz, ka tuvākās divas nedēļas vakcinācijas temps saglabāsies aptuveni līdzīgs, jo pienāks līdzīgs vakcīnu apjoms. "Vakcinējam atbilstoši vakcīnu pieejamībai, atlikums ir minimāls, neskaitot rezervi otrajām devām," norāda amatpersona.

Marta pēdējās nedēļās Latviju sasniegušās vakcīnu kravas būšot lielākas, līdz ar to būšot jāaug arī potēšanas tempam. "Gatavojam masveida vakcinācijas fāzi no aprīļa," tviterī atgādinājis Pavļuts.

Viņš piebildis, ka otrdien, 9.martā, valdībā tiks izskatīts Vakcinācijas projekta biroja iknedēļas progresa ziņojums, kuru šonedēļ papildinās detalizētāks stāsts par gatavošanos masveida potēšanas fāzei, tai skaitā par vakcinācijas informācijas tehnoloģiju sistēmas "ViVaT" izstrādi, lielas jaudas vakcinācijas centru plānošanu un tamlīdzīgi.

Kā ziņots, iepriekšējām divām nedēļām Pavļuts bija publiski nospraudis mērķi vidēji sapotēt vismaz 2000 cilvēku dienā, pirms tam mērķis bija sapotēt vidēji vismaz 1000 cilvēku dienā.

LETA jau ziņoja, ka marta pirmajā nedēļā Latvijā pret Covid-19 vakcinēti vidēji 2763 cilvēki dienā, tādējādi potēšanas intensitāte bijusi par nepilniem 16% lielāka nekā februāra pēdējā nedēļā, liecina aģentūras LETA veiktie aprēķini, pamatojoties uz NVD apkopotajiem jaunākajiem datiem.

Marta pirmajā nedēļā pirmā vai otrā vakcīnas pret Covid-19 deva Latvijā injicēta 19 341 cilvēkam, bet februāra pēdējā nedēļā - 16 698 cilvēkiem. Pirms tam vakcinēto skaits nedēļā bija ievērojami mazāks.

Līdz šim kopumā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā ir saņēmuši 64 172 cilvēki, bet abas devas - 17 994 cilvēki. Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes datiem, Latvijā 2021.gada 1.janvārī provizoriski bija 1,894 miljoni iedzīvotāju, tātad pirmo poti pret Covid-19 ir saņēmuši 3,39% iedzīvotāju, bet abas - 0,95%.

Kā ziņots, pagājušā gada 28.decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, 9.janvārī sāka potēt ģimenes ārstus, bet no 11.janvāra šī iespēja ir visiem ārstniecības iestādēs strādājošajiem, kuri to vēlas. Savukārt 10.februārī vakcinēt sāka sociālās aprūpes centru klientus un darbiniekus, bet 11. un 12.februārī pirmās potes pret Covid-19 saņēma valsts augstākās amatpersonas un vairāki eksprezidenti.

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas trīs vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna" un "AstraZeneca", taču visu šo medikamentu piegādes joprojām kavējas un ir salīdzinoši nelielas, tāpēc kavējas arī masveida vakcinēšanas sākšana.

Uz augšu
Back