Policija sākusi kriminālprocesu par Jūrmalā atrastā uzņēmēja Šņitņikova nāvi

Pēteris Šņitņikovs FOTO: Paula Čurkste/LETA

Valsts policija sākusi kriminālprocesu par Jūrmalā atrastā uzņēmēja Pētera Šņitņikova nāvi.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā, neminot personas identitāti, aģentūrai LETA apliecināja, ka 24.februārī policija Jūrmalā konstatējusi kādas personas līķi.

Policijas rīcībā esošā informācija neliecina, ka būtu izdarīts noziedzīgs nodarījums, tomēr sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma nodaļas par noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību un izmeklēšana procesā turpinās.

TV3 raidījums "Nekā personīga" pagājušajā svētdienā ziņoja, ka Šņitņikovs atrasts jūras krastā ar cilpu ap kaklu. Valsts policijā šādu informāciju aģentūrai LETA nekomentēja.

2

"Firmas.lv" informācija liecina, ka Šņitņikovs savulaik bijis starp īpašniekiem vairākiem uzņēmumiem, piemēram, Latvijas un Vācijas kopuzņēmumā "Baltnorvent" un "Latdizains". Tāpat viņš savulaik darbojies regbija klubā "Jūrmala".

"Nekā personīga" svētdien vēstīja, ka VID Iekšējās drošības pārvalde sākusi kriminālprocesu pret Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieku Ivaru Arsmenieku par neizpaužamu ziņu izpaušanu.

Raidījums apgalvoja, ka kāds akcīzes preču ražotājs iestādei ziņojis, ka pie viņa vairākkārt vērsies uzņēmējs , piedāvājot nelegālus pakalpojumus. Tāpat raidījumā apgalvots, ka Šņitņikovs devis mājienus, ka viņam ir savi cilvēki VID un uzņēmējs varot būt drošs, ka Šņitņikovs kā starpnieks varot sakārtot visus ar kravu ievešanu un izvešanu saistītos jautājumus. Vai ar to bija domāta izvairīšanās no nodokļu nomaksas, aizliegtu preču ievešana, un cik šādi pakalpojumi maksā, sarunas līdz konkrētām darbībām nenonāca, jo uzņēmējs informāciju par starpnieku nodeva VID.

Šogad 29.janvārī Šņitņikova mājās VID Iekšējās drošības pārvalde veica kratīšanu. Raidījumā apgalvots, ka tika atrasti pieraksti par kukuļiem 2 miljonu apmērā un izdrukas no VID datubāzēm.

Raidījuma rīcībā ir neoficiālas ziņas, ka informāciju Šņitņikovam deva Arsmenieks, kurš iestādē strādā 20 gadus. Bijušais muitnieks pēdējos gados strādāja Muitas un nodokļu policijas pārvaldes Izlūkošanas analītiskās daļas vecākā inspektora amatā, kurā viņa uzdevums bija kontrolēt sauszemes un jūras kravu pārvadājumus un analizēt riskus.

Vienlaikus ar kratīšanu pie Šņitņikova šogad 29.janvārī operatīvie darbinieki pārmeklēja arī Arsmenieka dzīvesvietu, kā arī viņu aizturēja. 

Pēc raidījumā paustā, Arsmenieks ilgstoši "pludinājis" iestādes iekšējo informāciju par visām kravu kustībām. Tāpat "Nekā personīga" zināms, ka nu jau bijušais VID darbinieks Arsmenieks brīvdienās pārvietojās dārgās automašīnās, kas nav reģistrētas uz viņa vārda un neatbilst viņa ienākumiem.

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme pirmdienas rītā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" atzina, ka informācijas nopludināšana par sākto kriminālprocesu apdraud iespējas aizturēt noziedzniekus.

VID aģentūrai LETA pirmdien nekomentēja "Nekā personīga" ziņoto par it kā atrastajiem pierakstiem par kukuļiem 2 miljonu apmērā. Tāpat dienestā nesniedza komentārus par minēto kriminālprocesu.

 
Uz augšu
Back