Noskaidroti folkloras balvas "Austras koks" saņēmēji

“Tarkšķi” FOTO: publicitātes

Latvijas Folkloras biedrība piešķīrusi balvas "Austras koks" trīs kategorijās - "Latviskās dzīvesziņas kopšana un daudzināšana", "Aktivitātes folkloras jomā 2020.gadā" un "Mūža ieguldījums".

Kā informē biedrībā, balvu kategorijā "Latviskās dzīvesziņas kopšana un daudzināšana" par gadskārtu svētku, ģimeņu godu un folklorā mantoto zināšanu par dabu un Visumu iedzīvināšanu un daudzināšanu saņēma Vidrižu folkloras kopa "Delve".

Balvu kategorijā "Aktivitātes folkloras jomā 2020. gadā" saņēma Upītes folkloras kopa, kas ar savu veikumu, rīkojot tradicionālās kultūras pasākumus, koncertus, gadskārtu svētkus, tiešsaistes koncertus, veicot lauku pētījumus un izveidojot ierakstus.

2020. gadā balva kategorijā "Mūža ieguldījums" tika piešķirtas divas balvas par ilglaicīgu, aktīvu un iedvesmojošu līdzdalību folkloras vērtību un prasmju saglabāšanā, nodošanā nākamajām paaudzēm un daudzināšanā. Tās saņēma Alsungas etnogrāfiskā ansambļa "Suitu sievas", folkloras kopas "Suitu vīri", kā arī Jūrkalnes etnogrāfiskā ansambļa "Maģie suiti" vadītāja Ilga Leimane un Talsu folkloras kopas dalībniece Daina Birze.

"Suitu sievas" FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Katrā nominācijā tika pasniegta arī veicināšanas balva "Iedvesma". Tās saņēma Jasjukeviču ģimenes kopa "Radi", Līvānu folkloras kopas "Ceiruleits" dalībnieks Mairis Iesalnieks un Iecavas folkloras kopas "Tarkšķi" vadītāja Kristīne Karele.

Pēc biedrībā paustā, lai popularizētu un daudzinātu latvisko dzīvesziņu, tās pamatvērtības, izpausmes un ilgtspēju mūsdienu sabiedrībā, kā arī pievērstu sabiedrības uzmanību un godinātu personu, kopu un kopienu veikumu latviskās dzīvesziņas un tautas tradīciju kopšanas talkā, Latvijas Folkloras biedrība ik gadu pasniedz folkloras balvu "Austras koks".

Covid-19 pandēmijas noteikto ierobežojumu dēļ balvas pasniegšanas ceremonija decembrī klātienē, kā ierasts, nevarēja notikt, tāpēc balvas rīkotāji devās uz novadiem, lai sveiktu un godinātu balvas laureātus un iemūžinātu šo mirkli filmā. Sveicēju pulkam pievienojās arī Valsts prezidents Egils Levits, kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) un Latvijas pilsētu un novadu pašvaldības. Filma skatāma Latvijas Folkloras biedrības "YouTube" kanālā.

Uz augšu
Back