Pk, 7.10.2022.

Austrāliešiem valdība piedāvā iekšējos lidojumus par puscenu

TVNET/LETA/AFP
Austrāliešiem valdība piedāvā iekšējos lidojumus par puscenu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Sidneja, Austrālija.
Sidneja, Austrālija. Foto: Destination NSW/Handout via REUTERS

Gandrīz miljons austrāliešu varēs par puscenu lidot uz brīvdienu mērķiem dzimtenē saskaņā ar valdības plānu, kas paredz veicināt tūrismu apstākļos, kad Covid-19 pandēmijas dēļ slēgtas robežas neļauj Austrāliju apmeklēt ārvalstu tūristiem.

Austrālijas premjerministrs Skots Morisons ceturtdien paziņoja, ka valdība iztērēs 1,2 miljardus Austrālijas dolāru (780 miljonus eiro), lai subsidētu 800 000 lidojumu uz rajoniem ārpus lielpilsētām, kuri ir "ļoti atkarīgi no starptautiskajiem tūristiem".

Lidojumi par puscenu tiks piedāvāti, lai pamudinātu austrāliešus apmeklēt tādas populāras vietas kā Lielais Barjerrifs, Uluru klints un Goldkosta,

kā arī 10 mazāk zināmas brīvdienu pavadīšanas vietas.

Austrālija ir faktiski nošķirta no pārējās pasaules, kopš tā pērnā gada martā slēdza savu robežu jaunā koronavīrusa pandēmijas dēļ, un vēl nav paziņojusi, kad valsts tiks atkal atvērta ārzemniekiem. 

Pirms pandēmijas starptautiskais tūrisms deva Austrālijas ekonomikai apmēram 45 miljardus Austrālijas dolāru (29 miljardus eiro) gadā. 

Pēdējā gada laikā miljoniem darbavietu tika subisidētas ar plašu finansējuma paketi, bet tā izbeigsies marta beigās, radot bažas, ka tūkstošiem cilvēku paliks bez darba tādās vissmagāk skartās jomās kā tūrisms. 

Lidojumi par puscenu būs pieejami no aprīļa. 

Šo iniciatīvu atzinīgi vērtē aviokompānijas "Qantas" un "Virgin Australia", bet citi ceļojumu industrijas pārstāvji un arodbiedrības to uzskata par nepietiekami tālejošu.

Morisons nosauca šo plānu par "tiltu uz normālāku dzīvesveidu austrāliešiem" un piebilda, ka tūrisma uzņēmumi "negrib mūžīgi paļauties uz valdības atbalstu". 

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu