Atkāpies Slovākijas veselības ministrs

Slovak Prime Minister Igor Matovic (R) and Slovak Health Minister Marek Krajci give a press statement at the International Airport in Kosice, Slovakia, on March 1, 2021, after an aircraft of the Slovak Army arrived from Moscow, carrying doses of the Sputnik V vaccine against the coronavirus (Covid-19). - Slovakia on March 1 received a first shipment of Russian vaccines as it battles the world's highest Covid death rate, the second EU state after Hungary to receive the Sputnik doses. (Photo by PETER LAZAR / AFP) FOTO: PETER LAZAR/AFP

Slovākijas veselības ministrs Mareks Krajčī ceturtdien paziņojis par atkāpšanos no amata, lai novērstu politisko krīzi saistībā ar valdības reakciju uz pandēmiju.

"Divas mazās koalīcijas partijas sasaistījušas savu palikšanu valdībā ar manu atkāpšanos. Es nevēlos radīt nekādus šķēršļus, tādēļ es atkāpjos no amata," žurnālistiem paziņoja Krajčī, piebilstot, ka viņš rīkojas atbildīgi.

Reaģējot uz Krievijas izstrādātās Covid-19 vakcīnas "Sputņik V" devu iegādi, partijas "Brīvība un Solidaritāte" (SaS) un "Tautai" uzstājušas, lai premjerministra Igora Matoviča valdībā tiek veikti pārkārtojumi.

Matovičs, kurš vada konservatīvo partiju OLANO-NOVA, Krajčī lēmumu atkāpties nodēvēja par amorālu un uzstāja, lai viņš paliek amatā, līdz pilnā sparā būs sākta cilvēku vakcinācija ar "Sputņik V".

"Mēs nevēlamies, lai kāds bloķē Krievijas vakcīnas izmantošanu," paziņoja Matovičs.

Slovākijā, kuras iedzīvotāju skaits sasniedz 5,4 miljonus, ir pasaulē otrs lielākais mirušo skaits, rēķinot uz vienu iedzīvotāju. Vēl lielāks Covid-19 upuru skaits ir tikai Čehijā, liecina ziņu aģentūras AFP apkopotie dati.

Uz augšu
Back