Laikā, kad arvien lielāku satraukumu rada Krievijas propagandas televīzijas kanālu uzvaras gājiens Latvijā, būtu loģiski krievu valodā domājošajai sabiedrības daļai piedāvāt kvalitatīvu un labu saturu Latvijas Televīzijā (LTV). Tā vietā ļoti klusiņām un nemanāmi nolemts ar septembri kanālā LTV7 pilnībā pārtraukt rādīt saturu mazākumtautībām.

ABONENTIEM ABONENTIEM

Saprotams, ka pirms sliktām ziņām jāpaziņo kaut kas labs, tāpēc izmaiņas LTV7 kanālā tika pieteiktas kā jauns, lielisks un inovatīvs risinājums. Proti – LTV Stratēģiskās attīstības daļas direktore Rita Ruduša Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē atklāja, ka septembrī darbību varētu sākt LTV veidotā interneta multimediju platforma mazākumtautību iedzīvotājiem. Īpaši man patīk vārdiņš “varētu”. Es septembrī balstā guļus varētu atspiesties 300 reizes.

Lai arī ik pa laikam izskanējušas idejas par to, ka krievvalodīgajiem vajadzētu veidot atsevišķu un pilnvērtīgu televīzijas kanālu, LTV7 tāds nekad nav bijis. Pāris vakara raidījumi krievu valodā tā arī nespēja piesaistīt pietiekamu auditoriju. Tomēr tā vietā, lai beidzot izveidotu kanālu, kas ir pilnībā krievu valodā, sniedz kvalitatīvu saturu un ar laiku varētu ja ne gluži aizstāt, tad vismaz censties konkurēt ar propagandas kanāliem, šāds saturs atcelts pilnībā. Tā teikt – atslēdzām “RT” (agrāk – ”Russia Today”) un pie viena slēdzam nost arī LTV7.

Būtu jauki, ja 2021. gadā mēs beidzot varētu saprast un pieņemt to, ka ceturtdaļa Latvijas iedzīvotāju ir krievi. Viņi šeit ir, viņi šeit būs, un viņi, gluži kā tīrasiņu latvieši, labprāt skatās televizoru. Ja valsts nepiedāvās televīzijas kanālu krievu valodā, viņi izvēlēsies skatīties Krievijas telekanālus, kurus katrs no vietējiem operatoriem piedāvā vienkārši steriem. Tas ir tieši tik vienkārši.

Bet šis jautājums ir Kultūras ministrijas un Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) kompetencē. Kultūras ministrija pēdējo desmitgadi ir Nacionālās apvienības (NA) pārraudzībā.