S, 13.08.2022.

Sadursmēs Bristolē ievainoti 20 policisti

LETA/AP
Sadursmēs Bristolē ievainoti 20 policisti
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Foto: PETER CZIBORRA / REUTERS

Anglijā Bristolē protestiem pret jauno policijas likumprojektu pāraugot vardarbībā, ievainoti vismaz 20 likumsargi, divi no viņiem nopietni, pirmdien pavēstīja policija.

Lielbritānijas iekšlietu ministre Priti Patela protestus, kas sākās pēcpusdienā un turpinājās naktī, nosodīja, sakot, ka tie ir nepieņemami.

Vardarbīgos izlēcienus viņa dēvēja par bandītismu, brīdinot, ka tie netiks pieciesti.

Miermīlīgi sākusies demonstrācija pārauga vardarbībā, kad vairāki simti protestētāju uzbruka Ņūbraidvelas policijas iecirknim.

Protestētāji pauda nosodījumu likumprojektam, kas policijai paredz plašākas pilnvaras protestu kontrolēšanā.

Protestētāju plakātos bija lasāmi tādi saukļi kā "Teiksim "nē" policejiskai valstij Lielbritānijā" un "Brīvība protestēt ir demokrātijas pamatā".

Foto: PETER CZIBORRA / REUTERS
Foto: PETER CZIBORRA / REUTERS

Protestu gaidā aizturēti septiņi cilvēki, sacīja Eivonas un Somersetas reģiona policijas komisāre Sjū Mauntstīvensa, pieļaujot, ka saistībā ar vardarbību tiks aizturēti daudzi citi.

Protestētāji mēģināja izdauzīt policijas iecirkņa logus un durvis, kā arī aizdedzināja vienu policijas auto, tomēr liesmas ātri tika apdzēstas.

Bojājumi nodarīti 12 policijas auto, bet Ņūbraidvelas policijas iecirknim nodarīti "nopietni postījumi", sacīja policijas konstebls Endijs Māršs.

"Policisti tika apmētāti ar akmeņiem, dažādiem priekšmetiem un pirotehniku. Situācija, ar kuru viņiem bija jātiek galā, bija šausminoša," atzina Māršs. "Mums 20 policisti ir ievainoti, divi no viņiem nopietni, un es ar vienu no viņiem runāju slimnīcā."

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu