Valdība akceptē vienreizēju 500 eiro atbalstu institūcijās esošajiem bērniem

Labklājības ministre Ramona Petraviča piedalās kampaņas "Cilvēks, nevis diagnoze!" atklāšanas pasākumā tirdzniecības centrā "Galerija centrs". FOTO: Zane Bitere/LETA

Vienreizēju atbalstu 500 eiro apmērā saistībā ar Covid-19 izplatības dēļ izsludināto ārkārtējo situāciju plānots piešķirt arī par tiem bērniem, kuri no 1.marta līdz ārkārtējās situācijas beigām atrodas bērnu aprūpes iestādēs, ieslodzījuma vietās, audzināšanas iestādēs un sociālās korekcijas iestādēs.

Labklājības ministre Ramona Petraviča (PCL; KPV LV) uzsvēra, ka 500 eiro atbalsts bērniem, kuri atrodas bērnu aprūpes iestādēs, ieslodzījumā un sociālās korekcijas iestādēs, ir jāizlieto tikai bērnu vajadzībām. "Lēmums par līdzekļu izlietošanu jāpieņem, ņemot vērā bērnu viedokli. Šie līdzekļi nekādā gadījumā nav novirzāmi iestādes pamatvajadzību segšanai, algu, prēmiju vai piemaksu izmaksai," sacīja ministre.

Plānots, ka 500 eiro atbalstu par katru bērnu, kurš atrodas minētajās iestādēs, izmaksās Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA), pamatojoties uz vecāka, aizbildņa, audžuģimenes vai bērnu aprūpes iestādes vadītāja iesniegumu. VSAA atbalstu izmaksās 30 dienu laikā no iesnieguma saņemšanas dienas.

No vienreizējā pabalsta netiks veikta parādu piedziņa un ieturējumi, kā arī to neņems vērā, novērtējot mājsaimniecības materiālos resursus sociālās palīdzības piešķiršanai.

Uz augšu
Back