Levits: brīvās Latvijas uzdevums ir turēt cieņā un godā komunistiskā genocīda upuru piemiņu

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (no kreisās) un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš noliek ziedus Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā pie Brīvības pieminekļa. FOTO: Edijs Pālens/LETA

Šodienas brīvās Latvijas uzdevums ir turēt cieņā un godā komunistiskā genocīda upuru piemiņu, uzsvēris Valsts prezidents Egils Levits.

Kā informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane, šodien Levits nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa, pieminot komunistiskā genocīda upuru piemiņu.

Valsts pirmā persona akcentēja, ka katru nāciju veido tās vēsture un kolektīvās atmiņas. Pēc Levita paustā, šodien mēs atceramies tos desmitus tūkstošus cilvēku, kuri vienā dienā tika izrauti no savas dzimtenes un aizvesti uz Sibīriju, kur daudzi gāja bojā.

"Šodien mēs pieminam svešo varu upurus, kā tas ir teikts Latvijas Satversmē. Šis ir viens no tiem datumiem, kas veido mūsu, latviešu, šodienas skatu uz pasauli. Mēs arī vērtējam, kā pasaule attiecas pret to noziegumu, kas mums ir svarīgi," pauda Valsts prezidents.

Viņš norādīja, ka tas ir viens no traģiskākajiem, bet arī svarīgākajiem datumiem latviešu nācijas vēsturē. Levits uzsvēra, ka tas ir neaizmirstams, un to "mēs vienmēr atcerēsimies, lai šie upuri nebūtu bijuši velti".

FOTO: Edijs Pālens/LETA

25.martā Latvijā piemin 1949.gada deportācijas upurus. Šajā dienā pirms 72 gadiem no savām mājām un dzimtenes svešumā tika aizvesti aptuveni 44 000 cilvēku. Šī bija visplašākā Latvijas iedzīvotāju izsūtīšana uz Sibīriju un citiem attāliem Padomju Savienības reģioniem.

Uz augšu
Back