Arī Dienvidkorejai attiecībā uz Mēnesi ir lieli plāni

FOTO: EPA/Scanpix

Dienvidkorejas prezidents Muns Čeins paziņojis, ka Dienvidkorejas mērķis ir līdz 2030. gadam radīt kosmosa kuģi, kas spēs nosēsties uz Mēness, kā arī palīdzēt vietējiem aviācijas uzņēmumiem sasniegt, piemēram, Īlona Maska dibinātā “SpaceX” līmeni. 

Dienvidkorejas līderi to paziņoja pēc tam, kad tika novērots, kā Korejas Aviācijas un kosmosa izpētes centrs trešo un pēdējo reizi testē 75 tonnas smagos šķidrās degvielas dzinējus, kas piestiprināti 200 tonnas smagai raķetei. 

Kosmosa kuģis “Nuri” 125 sekundes izmeta lielus tvaika mutuļus, bet raķetes rēcieni un vibrācija bija jūtama pat novērošanas punktā – 1370 metru attālumā, rakstīts izdevumā “News 1”. 

FOTO: AFP / Scanpix

Eksperti saka, ka dzinēju izmēģinājums bija veiksmīgs un raķete ir gatava pacelties kosmosā jau oktobrī. Prezidents arī atzina, ka veiksmīgais izmēģinājums iedvesis pašpārliecinātību vietējā aviācijas nozarē. 

Iepriekš kosmosa sfērā Dienvidkoreja sadarbojusies ar Krieviju, tomēr šī sadarbība nav bijusi ideāla. Tieši tāpēc Dienvidkoreja ir vēl jo priecīgāka par savu drīzo neatkarību kosmosa izpētē.

Seko mums Instagram un Twitter un uzzini visu pirmais!

Uz augšu
Back