Rīgas ielas tīrīs no smiltīm un putekļiem

Ilustratīvs foto. FOTO: ungvar, Shutterstock.

No šodienas Rīgas domes Satiksmes departaments sāks pastiprināti tīrīt ielas no smiltīm, netīrumiem un putekļiem, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Satiksmes departamentā.

Galvaspilsētā plānots notīrīt visas maģistrālās ielas un tiltus, kā arī sakopt sabiedriskā transporta pieturvietas un iztīrīt lietus ūdens pieņēmējus.

Pēc tam brauktuvju tīrīšanu īstenos trīs līdz piecas reizes nedēļā.

Ielu tīrīšana notiks daļēji mehanizēti, jo atsevišķās vietās brauktuvju malu attīrīšana ir jāveic ar lāpstām. Putekļu savākšana ar vakuuma iekārtām jeb tā sauktā "mitrā tīrīšana" tiks sākta pēc smilšu novākšanas. Netīrumi un smiltis tiks nogādāti oficiālās izgāztuvēs.

Ielu uzturētājiem uzdots darbus veikt tā, lai maksimāli netiktu traucēta satiksmes plūsma, piemēram, tīrīšanas darbi uz maģistrālajām ielām pamatā netiek organizēti rīta stundās un pēcpusdienā. Darbi tiks organizēti arī nakts stundās. Tāpat ielu tīrīšanas darbu veikšanai var tikt uzstādīti informatīvi plakāti un ceļa zīmes, kas brīdina par pagaidu apstāšanās un stāvēšanas aizliegumiem.

Grants ielu apstrādi paredzēts sākt maijā, kad šo brauktuvju segumi būs pilnībā apžuvuši, tomēr labvēlīgu laikapstākļu gadījumā šie darbi var tikt ieplānoti arī agrāk.

Uz augšu
Back