Jaunlaulāts pāris Indonēzijā sarīkojis teroraktu pie baznīcas

FOTO: Yusuf Wahil / AP

Pāris, kas svētdien uzspridzinājās pie katoļu baznīcas Indonēzijas Sulavesi salā, bija jaunlaulātie, pirmdien paziņojusi policija.

Viņi ar motociklu gribēja iebraukt Vissvētās Jēzus Sirds katedrāles ēku kompleksā Makasarā. Kad sargi pie vārtiem viņus apturēja, viens no abiem cilvēkiem uz motocikla detonējis spridzekli.

Abi teroristi sprādzienā gāja bojā un 20 cilvēki tika ievainoti.

3

Policija uzskata, ka teroristi bija islāmistu ekstrēmistu grupējuma "Jamaah Ansharut Daulah" biedri. Šis grupējums, kas arī agrāk rīkojis uzbrukumus kristiešu baznīcām Indonēzijā un Filipīnās, atbalsta islāmistu teroristu organizāciju "Islāma valsts".

Policija noskaidrojusi, ka viņi apprecējušies pirms sešiem mēnešiem.

FOTO: INDRA ABRIYANTO / AFP
FOTO: INDRA ABRIYANTO / AFP

Policija uzskata, ka viņi bija saistīti ar citu pāri, kas 2019.gadā sarīkoja divus sprādzienus pie baznīcas Filipīnu dienvidos, laupot dzīvību 23 cilvēkiem.

Janvārī Makasarā tika aizturēti 18 cilvēki, kas tiek turēti aizdomās par piederību "Jamaah Ansharut Daulah", un divi aizdomās turamie tika nogalināti.

"Jamaah Ansharut Daulah" tiek turēts aizdomās par vairākiem uzbrukumiem, tostarp pašnāvnieku uzbrukumiem baznīcām Surabajā 2018.gadā. Šajos uzbrukumos dzīvību zaudēja 15 cilvēki un 13 teroristi.

FOTO: INDRA ABRIYANTO / AFP
Uz augšu
Back