Nevienam noteikti vairs nav noslēpums, ka esmu viens no kvēlākajiem kristīgās baznīcas līdzjutējiem. Proti – aktīvi sekoju līdzi pilnīgi visam, ko pasaka vai paveic mūsu cienīgtēvi, lai varētu par to pēc iespējas kreptīgāk izteikties.

Likumsakarīgi, ka ik gadu ar nepacietību gaidu arī Lieldienas, jo tā ir viena no retajām reizēm gadā, kad četru dienu darba nedēļai seko četras brīvdienas. Tā kā man patīk brīvdienas, tad šādā ziņā diezgan forši, ka Jēzu sita krustā un viņš mira par mūsu iespēju vairāk atpūsties. 

Tiesa, vienmēr mulsina tas, ka Lieldienām, atšķirībā no citiem svētkiem, nav noteikts precīzs datums un katru gadu tās lēkā apkārt gluži kā zaķi, kas ap šo laiku dēj krāsainas olas. Tas droši vien tāpēc, ka pirmais Lieldienu svinēšanas notikums fiksēts tikai divus gadsimtus pēc paša hepeninga. Protams, tolaik neviens vairs nevarēja atcerēties, kurš ir īstais datums, tāpēc katru gadu tas tiek mainīts, lai vismaz reizi pāris gados, iespējams, trāpītu īstajā gadadienā. 

Kā jau ik gadu, arī šogad visu svētku garumā Latvijas Televīzijā (LTV) tiks translētas tiešraides no dažādām baznīcas ballītēm. “Lai palīdzētu ticīgajiem īstenot savas garīgās prakses apstākļos, kad pulcēties nevaram, Latvijas Televīzija arī šogad piedāvās iespējas dievkalpojumus vērot attālināti,” vēstīja LTV oficiālajā twitter kontā. 

Pirms kāds sācis kliegt: “Atkal tas Lūsis zākā baznīcu! Kā viņam nav kauna?”, vēlos uzreiz nomierināt. Pirmkārt – man tiešām nav kauna, un otrkārt – es pilnībā atbalstu kristīgo aktu translāciju televīzijā. Izskaidrošu, kāpēc.