Peskovs: Krievija cer izvairīties no Rietumu tehnoloģiju gigantu aizliegšanas

Ilustratīvs foto. FOTO: Mehaniq, Shutterstock.

Kremlis otrdien paudis "cerību", ka Krievijai nenāksies nobloķēt Rietumu tehnoloģiju kompāniju darbību valstī, taču uzsvēris, ka uzņēmumiem ir jāpakļaujas Krievijas likumiem.

Krievijas varasiestādes pēdējos mēnešos ir pastiprinājušas spiedienu uz ārvalstu sociālo mediju platformām, sevišķi tām, kas uztur saturu, kurā pausts atbalsts Krievijas opozicionāram Aleksejam Navaļnijam.

"Neviens nevēlas pilnīgu aizliegumu un būtu muļķīgi par tādu iestāties," intervijā izdevumam "Argumenti i Fakti" sacījis Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs.

"Bet ir nepieciešams piespiest uzņēmumus ievērot mūsu noteikumus," viņš uzsvēris.

"Mēs ceram, ka līdz tam nenonāksim, un tiks atrasti veidi, kā atrisināt konfliktu," viņš piebildis.

Krievijas Federālais sakaru, informācijas tehnoloģiju un masu komunikāciju uzraudzības dienests "Roskomnadzor" šomēnes ierobežoja tvitera izmantošanu Krievijā, apsūdzot to aizliegta satura neizņemšanā.

Varasiestādes skaidroja, ka aizliegtais saturs esot saistīts ar bērnu pornogrāfiju, narkotiku lietošanu un aicinājumiem nepilngadīgajiem izdarīt pašnāvību.

Tviteris paziņoja, ka neatbalsta nelikumīgu uzvedību, un pauda lielas bažas par pieaugošajiem mēģinājumiem bloķēt diskusijas internetā.

Krievijas varasiestādes pēdējos gados ir pastiprinājušas kontroli pār internetu, apgalvojot, kas tas tiek darīts, cīnoties pret ekstrēmismu, terorismu un aizsargājot nepilngadīgos.

2019.gadā Krievijā tika pieņemts likums par "suverēna interneta" izveidošanu, lai izolētu Krieviju no pasaules tīmekļa. Aktīvisti bažījas, ka tas pastiprinās valdības kontroli pār kibertelpu un mazinās vārda brīvību.

Krievijā jau ir aizliegtas vairākas tīmekļa vietnes, kas atteikušās sadarboties ar varasiestādēm, tostarp "Dailymotion" un "LinkedIn".

"Ja nevēlaties pieņemt mūsu noteikumus, jūs šeit nevarat strādāt," intervijā paziņojis Peskovs.

"Neviena sevis cienoša valsts neatļaus uzņēmumam diktēt pašam savus noteikumus. Tas nav iespējams," viņš uzsvēris.

Peskovs arī sacījis, ka Putinam nav savu kontu sociālajos medijos un viņš nevēlas tērēt laiku tādu uzturēšanai.

"Viņam tas nav vajadzīgs. Viņam ir radinieki un tuvie cilvēki, kas viņam rāda un stāsta lietas," piebildis Peskovs.

Uz augšu
Back