Vēl viens piemērs ir investīciju kompānijas “Apollo Global Management” ģenerāldirektors Leons Bleks, kuram nācās aiziet pēc neatkarīgas izmeklēšanas rezultātiem, kur atklājās Bleka saistība ar Džefriju Epšteinu, kurš apsūdzēts seksuāla rakstura noziegumos.
Tomēr lielākā daļa atstāja amatu pēc paša vēlēšanās. Džeina Stīvensone, kas dibināja konsultāciju kompāniju “Korn Ferry”, norāda, ka viņu uz šādu soli pamudinājusi pandēmija.
"Cilvēki bieži vien domā par to, ko viņi gribētu darīt. Veiksmīgiem biznesmeņiem var būt arī citas intereses, kam viņi vēlētos veltīt savu laiku,” teica Stīvensone.
“Es esmu satikusi pietiekami daudz direktoru un valdes locekļu, kuri teikuši: “Ziniet, dzīve ir īsa, un tas jau ir par daudz!” Tāpēc arī es aizeju,” stāstīja Stīvensone.
Arī Bezosa negaidītā aiziešana no “Amazon” vadītāja amata apstiprina šo tendenci dzīvē – kad vadītājam vienkārši ir pārāk daudz visa kā.
“Kad jums ir uzlikta šāda mēroga atbildība, ir grūti koncentrēt uzmanību uz kaut ko citu dzīvē,” viņš vēstulē rakstīja kolēģiem, skaidrojot savu lēmumu. Brīvo laiku, pēc paša teiktā, viņš cer veltīt labdarības fondiem “Day One” un “Bezos Earth Fund”, kā arī citiem uzņēmumiem.
Bezosa lēmums pārsteidza pasauli nesagatavotu, lai gan tas iepriekš jau bija izskanējis kā teorētiska iespēja. “Amazon” iepriekš bija atskaitījusies par rekordlieliem ceturkšņa pārdošanas rādītājiem 125,6 miljardu dolāru apmērā, bet Bezoss, kurš vadīja kompāniju 27 gadus, bija kļuvis par vienu no ilgāk amatā esošajiem ģenerāldirektoriem.
Saskaņā ar “Korn Ferry” datiem, vidēji kompānijas ģenerāldirektors uzturas amatā ilgāk nekā jebkurš cits augstākā līmeņa vadītājs, bet šis termiņš ir tikai 6,9 gadi. 2016. gadā šis rādītājs bija astoņi gadi.
Vēl viena ģenerāldirektore, kas pametusi sava dibinātā biznesa vadītāja amatu, ir “Kendra Scott” juvelierizstrādājumu kompānijas vadītāja Kendra Skota. Šo kompāniju viņa dibināja pirms gandrīz 20 gadiem. Pēc “Forbes” aplēsēm, Skota pārvalda uzņēmuma kontrolpaketi, kas ir 510 miljonus dolāru vērta.
Tāpat kā Bezoss, arī Skota ir nolēmusi turpmāk nodarboties ar biznesu citā amatā, pievēršot īpašu uzmanību dizainam, darbam ar klientiem un labdarībai, kamēr ģenerāldirektora pienākumus pildīs pašreizējais uzņēmuma prezidents Toms Nolans. Pēc pandēmijas sākuma Skotai nācās veikt biznesa transformāciju. Iespējams, ka tagad viņa prognozē drīzu pasaules atgriešanos normālā dzīvē, tāpēc tā varētu būt kā iespēja nodot varu citam cilvēkam.
“Ģenerāldirektors var teikt: ziniet, es palīdzēšu kompānijai sasniegt stabilitāti, bet pēc tam došos prom,” saka Stīvensone.
Šim apgalvojumam piekrīt arī organizācijas “Girls Who Code” vadītāja Rešma Saudži. Desmit gadus pēc projekta izveides, kas palīdz novērst dzimumu nevienlīdzību IT nozarē, Saudži pieņēma lēmumu, ka ir pienācis laiks atkāpties no ģenerāldirektora amata.
Aprīlī viņa kļūs par direktoru padomes priekšsēdētāju, bet ģenerāldirektora amatu ieņems operacionālais direktors Tariks Barets.