Projektā "Jūra visu gadu" popularizēs dzīvi jūras piekrastē

Māja Baltijas jūras krastā. Ilustratīvs attēls FOTO: Shutterstock

Visas Latvijas piekrastes vietējās rīcības grupas apvienojušās kopīgā projektā "Jūra visu gadu", lai piejūras teritorijām veidotu reputāciju kā izcilu vietu dzīvošanai, strādāšanai un tūrismam visu gadu, informēja biedrības "Jūras zeme" valdes priekšsēdētājs Āris Ādlers.

Projektā tiks piesaistītas sabiedrībā pazīstamas personas, veidojot un popularizējot jaunus sociālo tīklu kontus. Tiks rīkoti seši sabiedrību interesējoši pasākumi un aktivitātes visā Latvijas piekrastē, kā arī tiks veidoti semināri tūrisma uzņēmējiem to kapacitātes uzlabošanai.

Ādlers stāstīja, ka projekts tiks īstenots visu 2021.gadu un tā īstenošanā ir iesaistītas rīcības grupas - biedrības "Jūras zeme", "Partnerība laukiem un jūrai", "Jūrkante", "Talsu rajona partnerība", "Ziemeļkurzemes biznesa asociācija" un "Liepājas rajona partnerība".

Ādlers piebilda, ka piekraste ir bagāta ar dabas un kultūras mantojumu - nacionāli un starptautiski zināmām vietām un objektiem. Īpašus tos padara cilvēki, kas tur saimnieko un rada vidi sev un tūristiem. Tomēr

lielākai daļai iedzīvotāju piekraste asociējas tikai ar vietu, kuru apmeklēt vasaras mēnešos. Tas rada nesamērīgu slodzi gan infrastruktūrai, gan tūrisma objektiem,

gan pakalpojumiem ļoti īsā laika periodā.

Lielā daļā gada infrastruktūra netiek izmantota un tūrisma pakalpojumu sniedzēji cieš no pieprasījuma trūkuma. Iedzīvotāju plūsmas samazināšanās rezultātā arī pastāvīgajiem iedzīvotājiem pamata pakalpojumu klāsts samazinās. Daudzas pašvaldības un institūcijas diversificē tūrisma jomā sniegtos pakalpojumus. Tāpēc ir vietas, kas ir pietiekami populāras arī nesezonā, tomēr daudzas vietas nespēj īstenot savu patieso potenciālu tūristu pievilināšanai nesezonā, vērtēja "Jūras zeme" valdes priekšsēdētājs.

Galvenie projekta īstenošanas mērķi ir palielināt to Latvijas iedzīvotāju, kā arī tūristu skaitu, kas apmeklē piejūru nesezonā,

tādā veidā stiprinot vietējo ekonomiku un palielinot vietējo uzņēmēju, īpaši tūrisma uzņēmēju iespēju gūt peļņu. Kā arī palielināt to iedzīvotāju skaitu, kas vēlas piekrastē deklarēt savu patstāvīgo dzīves vietu vai sākt uzņēmējdarbību.

Tuvākais projekta pasākums tūristu un Latvijas iedzīvotāju piesaistei un iesaistei sāksies jau 20.aprīlī, kad ar īpašu spēli jeb lietotni būs iespēja apceļot un iepazīt Salacgrīvas novadu, tā nozīmīgus, atpazīstamus un mazāk atpazīstamus dabas objektus, gūt ieskatu kā vēsturē, tā mūsdienās, kā arī aktīvi vienatnē, ar draugiem vai ģimeni pavadīt laiku.

Sociālajos kontos ar Salacgrīvas novadu sekotājus iepazīstinās aktieris Andris Bulis.

Engures novadā pašlaik tiek plānoti jauni dabas maršruti, savukārt rudenī tiks atjaunota pagājušā gadsimta 30.gadu tradīcija "Carnikavas nēģu vilciens".

Tiks rīkoti interaktīvi pasākumi "Rojas reņģu ķēķis", "Zivju tirgus Užavā", kā arī sniegts ieguldījums ikgadējā Ziemupes Ziemassvētku pasākuma attīstībā.

Sākot projektu, tiek veidota digitālā komunikācijas kampaņa un aktivizēti sociālo tīklu konti, ar nosaukumu "jura_visu_gadu".

Šajos kontos regulāri tiek publicēta informācija par pasākumiem, interesantiem apskates objektiem, pakalpojumiem un citām sekotāju piesaistošām aktivitātēm visā piekrastes teritorijā. Kontu popularitātei tiks piesaistīti dažādi sabiedrībā pazīstami, sociālajos tīklos aktīvi cilvēki, kas stāstīs par projektā veidotajiem pasākumiem, kā arī personīgi iepazīstinās sekotājus ar apskates objektiem un pakalpojumu klāstu piekrastē.

Uz augšu
Back