Pabriks aicina Rietumvalstis "dot skaidrus signālus Krievijai", atbildot uz Krievijas aktivitātēm Ukrainas pierobežā

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks. FOTO: Zane Bitere/LETA

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP), paužot satraukumu par Krievijas aktivitātēm Ukrainas robežu tuvumā, aicina Rietumvalstis dot skaidrus signālus Krievijai, aģentūru LETA informēja Latvijas Aizsardzības ministrija.

Pabriks pauda satraukumu par novērojamo Krievijas bruņoto spēku koncentrāciju Ukrainas robežu tuvumā, aicinot Rietumvalstis dot skaidrus signālus Krievijai par politisko un cita veida atbalstu Ukrainai.

"Krievijas pēdējā laika paziņojumi kopā ar atbalstu tā sauktajiem Ukrainas separātistiem un bruņoto spēku aktivitātes Ukrainas robežu tuvumā norāda uz augošu militāro saspīlējumu.

Mēs, Rietumu sabiedrība, nedrīkstam vēlreiz noskatīties uz kārtējo iespējamo kaimiņvalsts agresiju un pieļaut jaunu asins izliešanu Ukrainā,"

62

norādīja Pabriks.

Gadiem ieilgušais saspīlējums reģionā un regulārie pamiera pārkāpumi no Krievijas atbalstīto bruņoto bandu puses liecina par to, ka Krievijas vēlme stabilizēt situāciju izpaužas tikai vārdos, ne darbos, secinājis Pabriks.

Latvija iestājas par Ukrainas teritoriālo nedalāmību, atbalsta tās eiroatlantisko integrāciju un nosoda Krievijas bruņoto spēku 2014.gadā īstenoto iebrukumu Ukrainā.

Plašsaziņas līdzekļi jau vēstīja, ka Kremlis trešdien, 31.martā, piedraudējis Ukrainai ar karu, pie kā varot novest Kijevas "provokatīvās darbības" nolūkā atsākt karadarbību ar Krievijas uzturētajām un apbruņotajām kaujinieku bandām, kuru kontrolē atrodas daļa Ukrainas teritorijas.

Reaģējot uz šiem notikumiem ceturtdien plkst.15.30 sasaukta NATO Ziemeļatlantijas padomes sēde.

Maskava joprojām mēģina iegalvot, ka Ukrainā pastāvot kāds iekšējs konflikts, nevis noticis Krievijas militārais iebrukums.

Ukrainas armijas virspavēlnieks ģenerālleitnants Ruslans Homčaks 30.martā paziņoja, ka Krievija koncentrē savu karaspēku pie Ukrainas robežas un ka Maskavas atbalstītās teroristu bandas pastāvīgi pārkāpj pērn panākto vienošanos par pamieru.

Kopš februāra vidus apšaudēs Austrumukrainā jau krituši 26 ukraiņu karavīri.

62

Homčaks, uzrunājot parlamenta deputātus, norādījis, ka armijas vienības no citiem Krievijas reģioniem tiek pārvietotas uz robežu ar Ukrainu, to attaisnojot ar šķietamu piedalīšanos manevros.

Viņš arī informējis, ka 2014.gadā okupētajā Krimas pussalā šobrīd atrodas vēl 32 700 krievu karavīru, bet okupētajās teritorijās Ukrainas kontinentālajā daļā izvietoti 28 000 kaujinieku, kurus komandē Krievijas armijas kadru virsnieki.

Uz augšu
Back