Valdība lemj piešķirt 235 000 eiro baznīcām Covid-19 krīzes kompensāciju izmaksai

Rīgas Jaunā Svētās Ģertrūdes baznīca. Ilustratīvs foto. FOTO: Zane Bitere/LETA

Šodien valdība lēma baznīcām piešķirt 235 000 eiro ar Covid-19 krīzi saistīto kompensāciju izmaksai.

Tieslietu ministrija informēja, ka, neskatoties uz to, ka reliģiskās darbības vietas daļēji ir turpinājušas savu darbību arī ārkārtējās situācijas laikā, līdz ar ārkārtējās situācijas laikā ieviestajiem ierobežojumiem to finansiālā situācija ir krasi mainījusies.

Reliģisko organizāciju un to iestāžu garīgais un kalpojošais personāls turpina pildīt savus pienākumus arī ārkārtējās situācijas apstākļos, tas nekvalificējas dīkstāves pabalstiem, bet, turpinot reliģiskās darbības veikšanas vietu darbību, arī izdevumi, kas saistīti ar šo vietu uzturēšanu, neesot mazinājušies.

Novirzītais atbalsts nodrošinās baznīcu garīgajam un kalpojošajam personālam krīzes pabalstu un mazinās ar Covid-19 izplatību radītos zaudējumus, kompensējot komunālo maksājumu izdevumus.

TM uzskata, ka, ņemot vērā minēto, arī reliģiskās organizācijas un to iestādes būtu atzīstamas par tādām, kuru darbību ir ietekmējusi Covid-19 krīze.

TM norādīja, ka šāda veida finansiālā palīdzība tika sniegta arī pērnā gada pavasarī. Finansiālu atbalstu piešķirs reliģiskajām savienībām un to iestādēm, kas ir reģistrētas Uzņēmumu reģistra reliģisko organizāciju un to iestāžu reģistrā un ir veikušas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas par garīgo un kalpojošo personālu, un kuru ieņēmumi 2020.gada novembrī vai decembrī, salīdzinot ar 2019.gada attiecīgo mēnesi, ir samazinājušies vismaz par 20%.

Attiecīgi, krīzes pabalsts ir izmaksājams to baznīcu un to draudžu un iestāžu garīgajam un kalpojošajam personālam, kas atbilst šiem kritērijiem.

Krīzes pabalsta apmērs sasniegs 300 eiro, bet ne vairāk kā 1000 eiro par pieciem mēnešiem kopā, un to izmaksās reliģiskā savienība atbilstoši tās sagatavotam garīgā un kalpojošā personāla sarakstam, kurš krīzes laikā turpina veikt savus pienākumus, un norādītajam atbalsta periodam, kas nav ilgāks par ārkārtējo situāciju.

Lieldienu dievkalpojumu translācijai komerciālajos medijos piešķir gandrīz 28 000 eiro

Šodien valdība lēma piešķirt 27 891 eiro, lai visām konfesijām nodrošinātu iespēju Lieldienu dievkalpojumu translāciju komerciālajos medijos.

TM valsts sekretārs Raivis Kronbergs aģentūrai LETA norādīja, ka finansējums tradicionālajām reliģiskajām organizācijām dievkalpojumu pārraidīšanai televīzijā un radio tiek piešķirts, lai novērstu cilvēku pulcēšanos dievnamos svētku laikā un cilvēki garīgo atbalstu varētu saņemt attālināti.

"Mūsu visu interesēs ir ievērot epidemioloģiskās drošības prasības un pēc iespējas drīzāk atgriezties ikdienas dzīvē, kad dievnami varēs apmeklētājus uzņemt neierobežoti," sacīja Kronbergs.

Dievkalpojumi tiek translēti dažādos medijos - "ReTV", "RigaTV24", "TV4" un "Radio Marija".

Kristīgā baznīca Lieldienas jeb Jēzus Kristus augšāmcelšanās svētkus svinēs 4. un 5.aprīlī.

Lieldienu datums ir mainīgs, jo tas ir atkarīgs no Mēness fāzes. Citi kristiešu svētki tiek svinēti atkarībā no Lieldienu datuma.

Lieldienas svinēs katoļi, luterāņi un baptisti, savukārt pareizticīgie šos svētkus svinēs 2.maijā.

Uz augšu
Back