Dzelzceļa katastrofā Taivānā gājuši bojā vairāk kā 40 cilvēki

Papildināts
TVNET/LETA/AFP/DPA
Dzelzceļa katastrofā Taivānā gājuši bojā vairāk kā 40 cilvēki
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Dzelzceļa katastrofā Taivānā gājuši bojā desmitiem cilvēku
Dzelzceļa katastrofā Taivānā gājuši bojā desmitiem cilvēku Foto: AFP / Scanpix

Taivānā vilciena avārijā piektdien gājis bojā vismaz 48 cilvēki, kas ir viena no smagākajām dzelzceļa katastrofām valsts vēsturē.

Vilciens ar vairāk nekā 350 pasažieriem avarējis tunelī pie austrumu pilsētas Hualienas, uztriecoties uz sliedēm noslīdējušam celtniecības transportlīdzeklim.

Kā pavēstīja Taivānas Nacionālā ugunsdzēsības aģentūra, apstiprināta vismaz 41 cilvēka bojāeja, bet 66 cilvēki nogādāti slimnīcā. Glābēji cenšas atbrīvot vēl divus cilvēku, kas iesprostoti vagonos.

Kā uzskata policija, avāriju izraisījusi nepareizi novietota kravas automašīna, kas noslīdējusi pa nogāzi un uztriekusies vilcienam, kad tas iebraucis tunelī.

No vilciena astoņiem vagoniem četri nav cietuši, bet pārējie četri noskrējuši no sliedēm un ietriekušies sienās tuneļa iekšienē.

Katastrofa notikusi četras dienas ilgā Kapu apkopšanas svētku pirmajā dienā, kad Taivānas ceļi un vilcieni ir cilvēku pārpilni. Šajos svētkos cilvēki atgriežas savu senču ciemos, lai apkoptu radinieku kapus un veiktu ziedojumus.

Pēdējā smagā dzelzceļa katastrofa Taivānā notika 2018.gada oktobrī, kad gāja bojā 18 cilvēki.

Kā vēsta laikraksts "Apple Daily", smagākā dzelzceļa katastrofa Taivānā notika 1948.gadā, kad gāja bojā 64 cilvēki. 1961.gadā citā avārijā gāja bojā 48 cilvēki, bet 1978.gadā dzelzceļa katastrofā dzīvību zaudēja 41 cilvēks.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu