Tiesībsargs mudina vecākus pieteikties ikmēneša ģimenes pabalstam, lai saņemtu arī vienreizējo atbalstu 500 eiro apmērā

Tiesībsargs Juris Jansons. FOTO: Evija Trifanova/LETA

Tiesībsargs Juris Jansons mudina vecākus aktīvi pieteikties ikmēneša ģimenes valsts pabalstam, jo tikai tādā gadījumā iespējams saņemt arī vienreizējo valsts atbalstu 500 eiro apmērā.

Tiesībsarga biroja pārstāvis Edgars Lākutis sacīja, ka tiesībsarga rīcībā ir informācija, ka daudzas ģimenes nevar saņemt vienreizējo atbalstu Covid-19 pandēmijas seku mazināšanai, jo dažādu iemeslu dēļ nav pieteikušās ģimenes valsts pabalstam.

Tiesībsargs aicina atbildīgās iestādes un līdzcilvēkus palīdzēt bērnu vecākiem sagatavot iesniegumu ģimenes valsts pabalsta saņemšanai. Īpaši svarīgi tas ir sociāli mazaizsargātajām sabiedrības grupām, kurām nav nepieciešamās ierīces vai trūkst informācijas pieteikuma iesniegšanai.

Jansons atzīmēja, ka iesniegumu pabalsta saņemšanai var rakstīt arī brīvā formā. Tajā jālūdz piešķirt ģimenes valsts pabalstu un jānorāda bērna vārdu, uzvārdu, personas kodu, vecāka vārdu, uzvārdu, personas kodu, un bankas konta numuru, un svarīgi ir šo iesniegumu parakstīt.

Ja ir pieeja internetam, iesniegumu visērtāk iesniegt elektroniski portālā "www.Latvija.lv", izmantojot e-pakalpojumu "E-iesniegums VSAA pakalpojumiem". Iespējams lūgt arī pašvaldības sociālā dienesta darbinieka palīdzību iesnieguma nosūtīšanai elektroniski.

Kā ziņots, Latvijas valdība ārkārtējās situācijas seku mazināšanas nolūkā katrai ģimenei ar bērniem izmaksā vienreizēju atbalstu 500 eiro par katru bērnu. 500 eiro izmaksā bērna vecākam tad, ja katru mēnesi tiek saņemts ģimenes valsts pabalsts.

Uz augšu
Back