Deju ansambļa "Daiļrade" vadītāja pauž prieku par iespēju atsākt mēģinājumus

Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā Ģilde” deju ansamblis ”Daiļrade” FOTO: LNKC publicitātes foto

Ar nākamo nedēļu deju ansamblis "Daiļrade" atsāks mēģinājumus klātienē sporta stadionā, pavēstīja "Daiļrades" mākslinieciskā vadītāja Iveta Pētersone-Lazdāne.

Viņa norādīja, ka dejot attālināti var mēnesi, divus, bet kolektīvs šādā režīmā ir mēģinājis kopš pagājušā gada rudens. Pēc Pētersones-Lazdānes paustā, attālināto mēģinājumu laiks ir stipri ieildzis un cilvēki no tā ir piekusuši, jo dejotāji alkst pēc savstarpējas komunikācijas.

Deju ansambļa "Daiļrade" mākslinieciskā vadītāja akcentēja, ka ilgstoši nav bijis saprast valdības lēmums, kāpēc amatieru sports ārkārtējās situācijas laikā varēja notikt, bet amatiermākslas kolektīvi valdības lēmumos bijuši apdalīti, jo tiem nebija atļauts darboties ārtelpās pa desmit cilvēkiem.

"Mēs esam ļoti pateicīgi, ka valdība to ir pamanījusi un atļāvusi mums mēģināt. Mēs esam vairāki pedagogi un katrs darbosies ar desmit cilvēkiem. Patlaban veidojam mēģinājumu plānus un domājam, kā nodrošināsim to, ka plūsmas savstarpēji nepārklājas," pauda Pētersone-Lazdāne.

Savukārt kora "Balsis" mākslinieciskais vadītājs Ints Teterovskis uzsvēra, ka patlaban laika apstākļi nav piemēroti kora mēģinājumiem ārtelpās.

Uz augšu
Back