Sv, 14.08.2022.

Pie "Ikea" nolaupītā manta neesot saistīta ar lielveikaliem; policija lūdz autovadītāju palīdzību

Papildināts
TVNET/LETA
Pie "Ikea" nolaupītā manta neesot saistīta ar lielveikaliem; policija lūdz autovadītāju palīdzību
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 36

Trešdienas vakarā Stopiņu pusē, teritorijā starp lielveikaliem "IKEA" un "Sāga", vairāki vīrieši maskās pastrādājuši vērienīgu laupīšanu, informēja Valsts policijā.

Ap pulksten 16.25 policijā saņemta informācija, ka teritorijā starp lielveikaliem "IKEA" un "Sāga" notikusi laupīšana, kurā nolaupītas ievērojamas materiālās vērtības.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka laupīšanu veikuši trīs vīrieši, kuri bija ģērbušies melnās drēbēs un melnās maskās.

Kopumā nolaupītas ievērojamas materiālās vērtības, tostarp liela naudas summa, kuras apmērs vēl tiek precizēts.

Uzbrukumā bojāta arī automašīna, kurai izsisti abi priekšējo durvju stikli. Cietušajam nodarīti miesasbojājumi, taču tie nebija tik būtiski, lai vērstos pēc medicīniskās palīdzības. 

Uzbrukumā izmantota asaru gāze. 

Informāciju par to, ka uzbrukumā, iespējams, izmantoti šaujamieroči, policija kategoriski noraida.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Kaspars Briedis norādīja, ka aplaupītais auto bijis ikdienas transportlīdzeklis, nevis specializēts inkasācijas auto: "Firmas darbinieks nejauši pildīja kādas funkcijas, kas nosacīti varētu tikt uzskatītas par inkasāciju, bet nosaukt to par inkasāciju es nevaru."

Noiegums neesot saistīts ar lielveikalu darbu, bet gan ar atsevišķiem uzņēmējiem.

Ko cilvēks darījis stāvlaukumā ar ievērojamām materiālām vērtībām un naudas summu, policijā vēl ir neatbildēts jautājums.

Nolaupītās vērtības atradās mašīnas salonā, bet policija nekomentē, vai tās bijušas specifiski iepakotas. "Kastes tās nebija," teica Briedis. Kādēļ šī manta šādi tika pārvadāta - to policija skaidro izmeklēšanā. Par apmēriem un daudzumu policija plašāk nekomentē, jo šī informācija tiek precizēta. 

Policija esot pārliecinājusies, ka cietušais nav saistīts ar noziedzīgajām aprindām, taču plašākus komentārus nesniedza. 

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka uzbrucēji pārvietojušies ar "Audi A4" vai "Audi A6" automašīnu tumši zilā vai melnā krāsā.

Pēc laupīšanas noziedzinieki lielā ātrumā devušies prom pa Juglas ielu uz Brīvības gatvi. 

Saņemot informāciju par noziedzīgo nodarījumu, uzreiz sākta izmeklēšana un veiktas neatliekamās izmeklēšanas darbības.

Policija visā Latvijā pastiprināja autotransporta kontroli, iesaistot plašus spēkus arī no patruļpolicijas un ceļu policijas struktūrvienībām.

Patlaban iespējamie vainīgie vēl nav aizturēti, bet likumsargu rīcībā ir iegūta izmeklēšanai nozīmīga informācija.

Izmeklējot notikušo noziedzīgo nodarījumu, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvalde

lūdz pārskatīt un atsaukties tos autovadītājus, kuru rīcībā ir videoieraksti no automašīnu video reģistratoriem no 7.aprīļa plkst.16.20 līdz 17.30 un kuri norādītajā laikā posmā pārvietojās teritorijā Juglas ielas tuvumā teritorijā no "IKEA" līdz Brīvības gatvei.

Ikvienu, kura rīcībā varētu būt izmeklēšanā noderīga informācija, policija lūdz sazināties ar pa e-pastu "krpinfo@riga.vp.gov.lv". Uz šo e-pastu var nosūtīt arī informāciju par videofaila atrašanās vietu. Anonimitāte tiek garantēta.

Noziegums kvalificēts pēc 176.panta 3.daļas. Laupītājiem draud brīvības atņemšana no 3 līdz 12 gadiem ar vai bez mantas konfiskācijas

Patlaban izmeklēšana kriminālprocesā turpinās, taču plašāku informāciju policija nesniedz.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu