Eiropas Cilvēktiesību tiesa atbalsta obligātu vakcināciju

Ilustratīvs foto. FOTO: REUTERS/Adnan Abidi/File Photo

Eiropas Cilvēktiesību tiesa ceturtdien secinājusi, ka obligāta vakcinēšanās var tikt uzskatīta par nepieciešamu demokrātiskās sabiedrībās.

Tiesā vērsās ģimenes no Čehijas saistībā ar obligātajām vakcīnām bērniem.

Tiesa secināja, ka Čehijas veselības aprūpes politika ir savienojama ar bērnu labākajām interesēm un obligāta vakcinēšanās var tikt uzskatīta par nepieciešamu demokrātiskās sabiedrībās.

"Mērķim vajadzētu būt, lai katrs bērns tiek pasargāts no nopietnas saslimšanas ar vakcinēšanos vai pūļa imunitātes spēku," norādīja tiesa.

Tādēļ tiesa secināja, ka nav pārkāpts Eiropas Cilvēktiesību konvencijas 8.pants par tiesībām uz privātās dzīves neaizskaramību.

Šī ir pirmā reize, kad Eiropas Cilvēktiesību tiesa pieņēmusi spriedumu jautājumā par bērnu obligātu vakcinēšanu. Eksperti uzskata, ka šim tiesas lēmumam var būt ietekme arī uz nākotnes lēmumiem saistībā ar vakcinēšanos pret jauno koronavīrusu.

Spriedums palielina iespējamību, ka var tikt noteikta obligāta vakcinēšanās šīs pandēmijas laikā, uzskata tieslietu eksperts Nikolā Ervjū, kurš specializējies Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Čehijā vecākiem ir obligāti jāvakcinē bērni pret deviņām slimībām, tostarp difteriju, stingumkrampjiem, garo klepu, B hepatītu un masalām.

Eiropas Cilvēktiesību tiesā vērsās čehu vecāki, kuriem bija piespriestas sodanaudas par bērnu nevakcinēšanu, un vecāki, kuru bērni netika uzņemti dārziņos, jo nebija vakcinēti.

Uz augšu
Back