Pēc Veselības ministrijas rīkojuma veikta dienesta pārbaude par vakcīnu iepirkumu, un pagaidām tā nevis sniedz precīzas atbildes, bet gan liek uzdot vēl vairāk jautājumu. Internetā nedaudz pieklusuši kaislīgi atbalstošie #paldiesilze haštagi, bet bijusī ministre Viņķele turpina laiku pa laikam pašmērķīgi uzbraukt Ministru prezidentam. Un nupat noprotams, ka lielākais grēkāzis tomēr esot Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktors Svens Henkuzens. Viņš esot vienkārši nepareizi interpretējis Viņķeles reakciju. 

ABONENTIEM ABONENTIEM

Vispirms vēlos norādīt, ka šī nu beidzot ir tēma, kurā roku rokā var sadoties gan adekvātie cilvēki, gan tie, kuri uzskata, ka pandēmija ir sazvērestība un kovidnieks tāda gripa vien ir. Jo pirmie vēlas rast izskaidrojumu neizdarībai, kamēr otrie priecāsies par katru “varnesi”, ko sitīs krustā.

Par Pfizer iepirkumā pieļautajām iespaidīgajām kļūdām runāts jau daudz, tāpēc ticu, ka lasītāji tēmā puslīdz orientējas. Tā kā visapkārt ir daudz spekulāciju un līdz patiesības esencei vēl krietni jāpavāra, šoreiz pievērsīšos tikai atsevišķām amizantām detaļām, nevis skarbajai tēmai kopumā. 

Tātad – bijusī Veselības ministre Ilze nolēma komentēt dienesta pārbaudes ziņojumu vietnē twitter: “Dienesta pārbaudē par vakcīnu iepirkumu nebija iespējas sniegt informāciju, te mans komentārs par Pfizer papildus vakcīnu iepirkuma norisēm. Ar visu whatsapp saraksti.” Man liels prieks par šo papildu informāciju.

Tvītam pievienoti ekrānšāviņi ar situācijas skaidrojumu, kā arī fragments no sarakstes ar ZVA direktoru. Viņķeles un Henkuzena whatsapp sarakstes fragmentā rakstīts:

22. decembrī.

13:10, S.H.: Mums vēl ir iespēja no curevac ņemt 1 000 000 devas, nevis 300 000 kā sākotnēji ziņojām MK. Ja mums arī šo vajadzētu ņemt vairāk, tad varbūt nespecificēt MK lēmumu uz Pfizer. Runāju ar Pfizer, ka pieteiksimies 200 000 papildus devām, viņš sniegs apstiprinājumu.

13:12, I.V.: 200 tkst? Oi. Sūri

13:16, S.H.: Paliekam pie 100 000. Lielāka cerība saņemt ātrāk.

Un curevac plus 700 000 no kā sākotnēji arī atteicāmies.

Nākamā ziņa 28. decembrī.

19:33, I.V.: Labvakar! Vai ir apkopojums, cik šodien novakcinēti?