Par nelikumīgu cigarešu glabāšanu lielā apmērā piespriež četru gadu cietumsodu

Ilustratīvs foto. FOTO: Ivan Semenovych, Shutterstock.

Daugavpils tiesa šonedēļ Jevgeņijam Gensirovskim par nelikumīgu tabakas izstrādājumu uzglabāšanu lielā apmērā piespiedusi brīvības atņemšanu uz četriem gadiem ar probācijas uzraudzību uz diviem gadiem, nekavējoties piemērojot drošības līdzekli - apcietinājumu tiesas zālē.

Daugavpils tiesā šī lieta tika saņemta 2019.gada 5.februārī. Lietas materiāli liecina par iespaidīgu nelikumīgi uzglabāto tabakas izstrādājumu apjomu.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā veiktajā kratīšanā tika izņemti tabakas izstrādājumi - kopā 8 999 720 dažādas markas cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām.

1

Nelikumīgi glabāto cigarešu kopējā vērtība pārsniedz vienu miljonu eiro, kas pielīdzināma attiecīgo cigarešu tirgus cenām.

Tiesa izvērtēja krimināllietā esošos pierādījumus, liecinieku liecības un kratīšanas laikā izņemtās mantas lielo apmēru. Skaidra nauda 200 000 eiro apmērā un četri zelta stieņi 3956 eiro vērtībā tika atzīti par noziedzīgi iegūtu mantu un konfiscēti valsts labā. Tāpat tika nospriests piedzīt no apsūdzētā valsts labā Valsts ieņēmumu dienesta pieteikto kompensāciju 1 111 363 eiro apmērā un Nodrošinājuma valsts aģentūras pieteiktos procesuālos izdevumus par lietisko pierādījumu glabāšanu un iznīcināšanu 2479 eiro apmērā.

Turklāt Daugavpils tiesā atrodas vēl divas krimināllietas Gensirovska apsūdzībā pēc Krimināllikuma 221.panta pirmās un trešās daļas par nelikumīgu tabakas izstrādājumus ievērojamā apmērā pārvietošanu un nelikumīgu tabakas izstrādājumu uzglabāšanu lielā apmērā, kuru iztiesāšana paredzēta šā gada 4.augustā un 18.augustā.

Uz augšu
Back