Kremlis sniedz paziņojumu par sankcijām un samitu ar Baidenu

ASV prezidents Džo Baidens, Krievijas prezidents Vladimirs Putins. FOTO: Eric BARADAT and Pavel Golovkin / various sources / AFP

Kremlis ceturtdien paziņojis, kas sankcijas, ko ASV gatavojas piemērot Krievijai par jaukšanos vēlēšanās un kiberuzbrukumiem, nesekmēs potenciālo abu valstu līderu samitu.

ASV prezidents Džo Baidens otrdien telefonsarunā uzaicināja Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu uz tikšanos neitrālā teritorijā.

ASV mediji ceturtdien ziņoja, ka Vašingtona piemēros sankcijas vairāk nekā 30 Krievijas juridiskajām personām un izraidīs vairāk nekā desmit Krievijas diplomātus.

Kremļa preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs paziņoja, ka sankcijas, kas tiek apspriestas, noteikti nepalīdzēs prezidentu samitam, taču piebilda, ka to, vai samits notiks, izlems Putins un Baidens.

Trešdien ASV sūtnis Maskavā tika izsaukts uz Kremli un viņam tika darīts zināms, ka Vašingtonai jāatturas no jaunu sankciju piemērošanas Krievijai, ja tā vēlas uzlabot attiecības, paziņoja Krievijas Ārlietu ministrija.

Uz augšu
Back