Dienā, kad visu Latviju pāršalca kliedzoši bezbailīgā slepkavība Purvciemā, pašmāju veloentuziasti rūpējās par to, lai neviens nepiemirstu par īstajām problēmām. Proti – kāda kretīniska valsts policijas ekipāža savu auto bija novietojusi krustojumā tieši priekšā velojoslai.

ABONENTIEM ABONENTIEM

Jā – policijas auto bija ieslēgtas bākugunis, kas atļauj auto novietot vietās, kur tas citkārt būtu aizliegts. Jā – tas notika uz vienas no Purvciema centrālajām ielām nepilnu 2 kilometru attālumā no tajā rītā notikušās slepkavības vietas. Jā – droši vien policijas ekipāžas nozieguma rajonā atradās uz visām lielākajām ielām. Bet nu ne jau uz veloceliņiem! Jo tad ir... Jāpabrauc par pusmetru sāņus, lai mašīnu apbrauktu.

Saprotams, ka dienās, kad uz galvaspilsētas ielām notiek apšaudes, patiesā problēma ir nedaudz apgrūtināta kustība uz velojoslām un valsts policijas pārstāvjiem to vajadzētu zināt. 

Tieši tāpēc pilsētvides entuziasts Māris publicēja savā twitter kontā neģēlīgās policijas ekipāžas bildi ar patakstu: “"Šodien tā vajag." @Valsts_policija ekipāža nolikta krustojumā pāri velojoslai tieši, kur krustojas velo un kravas auto trajektorijas.” Līdzās pievienoti arī vairāki video, kuros redzams, ka velosipēdisti šo skarbo šķērsli pārvar bez pārlieku lielāk grūtībām.

Vēl kāds veloentuziasts Māris (cits Māris, nezinu, kāpēc viņus visus sauc par Māriem), komentējot policistu nespēju dienas laikā uz karstām pēdām noķert noziedzniekus un atrast slepkavības paveikšanā izmantoto BMW markas automašīnu, šo ierakstu papildināja ar tekstu: “Visticamāk, tas auto visu dienu stāvēja tur Saulesdārzā, redzams no Ezermalas ielas. Tikai naktī atbrauca sadedzināt. Tikmēr vieni no tiem, kam būtu tā jāmeklē, mierīgi gulēja uz tilta, bloķējot velojoslu.”

Nu jā, Māri, policisti aizbrauca uz velojoslas Purvciemā pagulēt diendusu, ar pašu noziegumu tam nebija pilnīgi nekāda sakara.