Saeimas Ārlietu komisija pauž atbalstu Ukrainas teritoriālajai integritātei

Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols FOTO: Ieva Makare/LETA

Saeimas Ārlietu komisijas deputāti šodien attālināti tikās ar Ukrainas parlamenta Ārlietu komisijas deputātiem, paužot "nemainīgu un stingru atbalstu Ukrainas teritoriālajai integritātei un suverenitātei".

Kā informēja Saeimas Preses dienestā, Latvijas un Ukrainas parlamentārieši šodien pārrunāja aktuālo situāciju Ukrainā un tās pierobežā.

Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols (NA) uzsvēra, ka Krievijas īstenotā eskalācija un militārā spiediena izdarīšana ievērojami apgrūtina diplomātiskos centienus atrisināt Krievijas un Ukrainas konfliktu.

Politiķis sacījis, ka Latvijas atbalsts Ukrainai ir nemainīgs, un Latvija ir gatava aktīvi par to iestāties gan Eiropas Savienības (ES), gan citu starptautisko organizāciju ietvaros.

"Krievijai ir jāsaprot, ka Ukraina netiks atstāta likteņa varā un viena savā cīņā pret Krieviju. Tas, cik ļoti nopietni gan Latvija, gan ES uztver pašreizējo situāciju pie Ukrainas robežām, ir acīmredzams pastiprinātajos diplomātiskajos kontaktos, kā arī tajā, ka pirmdienas ES ārlietu ministru padomes tikšanās būs veltīta tieši drošības situācijai Ukrainā," pauda Kols.

Ukrainas parlamentārieši Latvijas kolēģiem pateicās par atbalstu, kā arī uzsvēra nepieciešamību pēc nepārtraukta starptautiskās sabiedrības atbalsta un vēl lielāka spiediena Krievijas virzienā.

Augstākās Radas deputāti akcentēja, ka situācija Ukrainas pierobežā ir ļoti nopietna un satraucoša, kā arī uzsvēra, ka Krimas deokupācijas jautājums Ukrainā joprojām ir aktuāls.

"Iestājamies par demokrātiju un tās vērtībām, kā arī redzam šī konflikta risinājumu diplomātiskā un dialoga ceļā,"

pauda Ukrainas parlamentārieši.

Situācija Ukrainā ietekmē arī Latvijas, Baltijas reģiona un visas Eiropas drošību, uzsvēra Saeimas Ārlietu komisijas deputāti, ar Ukrainas kolēģiem pārrunājot arī turpmāko sadarbību un iespējamos soļus situācijas stabilizēšanai Ukrainā.

Uz augšu
Back