Liepājā rinda pie vakcinācijas centra izsīkusi, bet daži desmiti pošu vēl pieejami

FOTO: EPA/Scanpix

Iedzīvotāji tiek aicināti bez iepriekšēja pieraksta izmantot iespēju vakcinēties pret Covid-19 Liepājas vakcinācijas centrā, jo sestdien ap pusdienlaiku rinda pie vakcinācijas centra izsīka, bet daži desmiti vakcīnas devu vēl ir pieejami.

Brīdī, kad rinda izsīka, izpotēta bija aptuveni puse no 600 Liepājas vakcinācijas centram šai dienai piegādātajām potēm, taču plkst.13.45 bija palikušas vēl aptuveni 60 vakcīnas devas, informēja Liepājas pašvaldības pārstāve Zita Lazdāne.

Liepājā vakcinācija notiek Liepājas Olimpiskajā centrā, Brīvības ielā 39. Vakcinācija notiek tikai ar ražotāja "AstraZeneca" vakcīnu.

"Cilvēki turpina ierasties, bet garu rindu nav," par Liepājas vakcinācijas centrā novēroto stāstīja Lazdāne.

"Veselības centru apvienības" (VCA) pārstāve Līga Ribinska atzīmēja, ka VCA mediķu brigādes, kas strādā Liepājas vakcinācijas centrā, ir pilnā gatavībā turpināt nodrošināt iedzīvotāju vakcināciju.

Vakcinācija notiek bez iepriekšēja pieraksta, vakcinēties var jebkurš gribētājs, kurš vecāks par 18 gadiem.

Iedzīvotāji no prioritārajām grupām, kuri apmeklēs centrus, tiks aicināti saņemt vakcīnu vēl pirms citiem šodien vakcinēties gribētājiem.

Iedzīvotājiem jāņem līdzi tikai pase vai ID karte. Vakcinācijas veicēji aicina pievērst īpašu uzmanību tam, ka lielajos centros šajā nedēļas nogalē tiek vakcinēti tikai tie iedzīvotāji, kuri līdz šim nav saņēmuši nevienu Covid-19 vakcīnas devu.

Uz vakcinācijas centriem kategoriski aizliegts nākt tiem iedzīvotājiem, kuri atrodas pašizolācijā pēc atgriešanās no ārvalstīm, kā arī tiem, kuriem jābūt mājas karantīnā kā kontaktpersonām.

Kā ziņots, garās cilvēku rindas dēļ vairāki masu vakcinācijas centri sestdienas rītā vēra durvis jau krietni pirms pirms paredzētā darba laika sākuma.

Šodien masu vakcinācijas centri kopumā darbojas septiņās pilsētās - Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, Rēzeknē, Jelgavā, Jūrmalā un Cēsīs. Tajos ir pieejami aptuveni 5000 "AstraZeneca" vakcīnas pret Covid-19 devu, pie kurām "dzīvās rindas" kārtībā var tikt ikviens iedzīvotājs, kurš to vēlas.

Vakcinācijas projekta birojs atgādina, ka visiem, kuri ir saņēmuši poti pret Covid-19, joprojām jāturpina ievērot epidemioloģiskie drošības nosacījumi. Imunitāte pret vīrusu pēc "AstraZeneca" vakcīnas saņemšanas izveidojas aptuveni pēc 22 dienām.

Uz augšu
Back