Beļģijā pēc čečenu un kurdu grupu sadursmēm izvērš policijas operāciju

FOTO: AFP/SCANPIX

Beļģijā Ljēžas pilsētā un tās apkārtnē sestdien izvērsta policijas operācija centienos apturēt sadursmes starp čečenu un kurdu grupām pēc uzbrukuma, kurā viens cilvēks tika nogalināts, sestdien pavēstīja prokuratūra.

Piektdien Ljēžā tika nogalināts kāds čečens, kam uzbrukuši 20-30 cilvēki, ziņu aģentūrai AFP apliecināja prokuratūras amatpersona Damjēns Lebūts.

Uzbrucēji, kas, kā tiek uzskatīts, visi bija kurdi, bija nodrošinājušies ar beisbola nūjām, un vismaz vienam bijis šaujamierocis.

Aculiecinieka video, kas tika pārraidīts telekanālā RTL, redzams, kā uzbrucēji dzenas pakaļ melnam auto, kas tad ietriecas citā spēkratā. Maskās tērpto cilvēku grupai sastājoties ap auto, dzirdami četri šāvieni.

Vēl pirms tam ceturtdien kādā benzīntankā noticis kautiņš starp čečeniem un kurdiem. Cenšoties izšķirt konfliktu, ievainots uzņēmuma īpašnieks un klients.

Trīs kurdi, kas identificēti benzīntanka novērošanas kameru ierakstā, aizturēti pratināšanai.

Vēl 28 čečeni piektdien aizturēti nopratināšanai un identitātes pārbaudēm saistībā ar piektdienas uzbrukumu, kurā viens cilvēks tika nogalināts.

Konfiscēts vismaz viens šaujamierocis - Kalašņikova automāts.

Pastāv bažas, ka savstarpējā rēķinu kārtošana var turpināties nedēļas nogalē, atzina amatpersona. Čečenu kopiena sociālajos tīklos spriež par atmaksu kurdiem Vervjē, uz austrumiem no Ljēžas.

Izvietoti policijas spēki, lai reģionā gādātu par drošību, sacīja amatpersona.

Uz augšu
Back