Sv, 4.12.2022.

Kāda bija prinču Harija un Viljama atkalredzēšanās?

Egoiste
Kāda bija prinču Harija un Viljama atkalredzēšanās?
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AFP/AP/EPA/Reuters/Scanpix

Edinburgas hercoga prinča Filipa bēres bija pirmā reize, kad pēc teju gada klātienē satikās abi brāļi - princis Viljams un princis Harijs. Kāda bija abu atkalredzēšanās?

Pēc Saseksas hercogu sniegtās intervijas Oprai Vinfrijai princi Hariju pirmo reizi sabiedrība varēja ieraudzīt publiski. Nav noslēpums, ka šī intervija raisīja skandalozu spriedzi karaliskajā ģimenē un tās saturs pat esot ticis slēpts no prinča Filipa. 

Tā arī nepaguva izrunāties...

Pēc Saseksas hercogu atteikšanās no karalisko pienākumu pildīšanas abi brāļi tā arī nespēja rast kopīgu valodu. Kembridžas hercogs ar ģimeni nevarēja atbalstīt jaunākā brāļa rīcību, bet vectētiņš princis Filips to bija nodēvējis par citplanētiešu cienīgu lēmumu. Lai gan princis Harijs bija cerējis satikt vectētiņu un izrunāties, tas tomēr nenotika, un karaliskā ģimene satiekas nu jau pie vectētiņa zārka. 

Kā princis Harijs vienīgais izskatīsies uzvalkā?

Sabiedrība elpu aizturējusi gaidīja, kāda būs abu brāļu satikšanās un kā izskatīsies, ka visa karaliskā ģimene būs tērpusies uniformās, kamēr Harijam tas ir liegts.

Kāpēc tā? Pēc atteikšanās no karaliskās ģimenes pienākumu pildīšanas princim Harijam tika atsavinātas arī viņa goda pakāpes, pēc kurām vadoties, karaliskās ģimenes vīrieši tērpjas svinīgajās uniformās. Līdz ar to bērēs viņam ir ļauts ierasties uzvalkā. 

Kā ziņo The Guardian, karaliene Elizabete II ir ģimenei ieteikusi atteikties no uniformu vilkšanas prinča Filipa bērēs. Tas tāpēc, lai nepievērstu lieku uzmanību princim Harijam.

Kas attiecas uz abu brāļu iešanu līdzās aiz prinča katafalka, arī tur karaliene pielikusi savu pirkstu, lai starp prinčiem būtu princeses Annas dēls Pīters Filips. Elizabete II nevēlas, lai bērēs jebkas aizēnotu pašu svarīgāko - hercoga pieminēšanu un atvadas, tāpēc tika doti šādi rīkojumi. 

Un tomēr brāļiem nācās tikties - kā tas bijis? 

Brāļi pēdējo reizi tikās Sadraudzības dienas dievkalpojumā Vestminsteras abatijā, kas notika pagājušā gada martā. Tā bija pēdējā publiskā  karaliskās ģimenes oficiālā pienākuma izpilde pirms aiziešanas no monarhu oficiālajiem pienākumiem. Toreiz šī tikšanās bija patiešām stīva un salta.

Tomēr prinča Filipa bēru diena, iespējams, bija diena, kad brāļi apraka arī savu "kara cirvi", jo tika redzēti sarunājamies. Īpaši Ketrīna un Harijs tika redzēti sirsnīgi pārmijam vairākus vārdus pie Svētās Džordža kapelas. 

Daudz ir runāts par brāļu saspīlētajām attiecībām, taču Viljams un Harijs atvadās no vectēva parādīja labas manieres.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu