Covid-19: Polijā darbu atsāk bērnudārzi; vakcīnām varēs pieteikties visi pieaugušie

Šcecina, Polija. Ilustratīvs foto. FOTO: EPA/MARCIN BIELECKI POLAND OUT

Samazinoties jaunā koronavīrusa gadījumu skaitam, Polijā no pirmdienas visi bērni atkal var apmeklēt bērnudārzus. Tikmēr tiek plānots, ka vakcīnām pret Covid-19 varēs pietikties ikviens pieaugušais.

Ierobežojumu mīkstināšana

Saskaņā ar līdzšinējiem noteikumiem pirmsskolas varēja apmeklēt tikai mediķu, karavīru, policistu un ugunsdzēsēju bērni.

Tāpat visā valstī atkal atvērti āra sporta laukumi, taču tos vienlaicīgi var apmeklēt ne vairāk kā 25 cilvēki.

Virkne ierobežojumu sabiedriskajai dzīvei paliks spēkā līdz vismaz 25.aprīlim, lai palīdzētu cīnīties ar koronavīrusa pandēmijas trešo vilni, pagājušajā nedēļā pavēstīja Veselības ministrija. Joprojām slēgti daudzi veikali, kinoteātri un iekštelpu sporta zāles.

Tirdzniecības centriem atļauts pārdot tikai pirmās nepieciešamības preces, bet viesnīcas paliks slēgtas līdz vismaz 3.maijam.

Tāpat joprojām slēgti krogi, restorāni un kafejnīcas.

Svētdien Polijā tika reģistrēti 12 153 jauni koronavīrusa inficēšanās gadījumi, bet 207 cilvēki miruši no Covid-19.

Vakcinācija būs pieejama visiem pieaugušajiem

Polija vēlas līdz 10.maijam atļaut visiem pieaugušajiem pilsoņiem reģistrēties, lai saņemtu vakcīnu pret jauno koronavīrusu, pirmdien pavēstīja premjerministrs Mateušs Moraveckis.

Polija pēdējās dienās atļāvusi arvien jaunākiem cilvēkiem pieteikties Covid-19 vakcīnām. No pirmdienas reģistrēties vakcīnas saņemšanai iespējams visiem pilsoņiem, kas dzimuši 1968.gadā un vecākiem.

Taču reģistrēties vakcīnai un tikt pie pieraksta, lai vakcinētos, ir divas dažādas lietas.

Polijas valdība ir izvirzījusi par mērķi līdz augusta beigām pret Covid-19 savakcinēt vismaz ar vienu devu visus vakcinācijā ieinteresētos pieaugušos.

"Mēs ceram, kas tas būs iespējams pat agrāk, bet tas atkarīgs no Polijai atsūtīto vakcīnu skaita," sacīja premjerministrs.

Līdz svētdienai Polija, kuras iedzīvotājus skaits sasniedz 38 miljonus, bija izlietoti 8,85 miljoni Covid-19 vakcīnas devu. Gandrīz 2,29 miljoni cilvēki ir saņēmuši abas vakcīnas devas.

Uz augšu
Back