Interneta tiešraidē vērojamajiem baltajiem stārķiem doti vārdi - Fāze un Volts

FOTO: Latvijas Dabas fonds (LDF)

AS "Sadales tīkls" un Latvijas Dabas fonda (LDF) organizētajā tiešraidē vērojamajiem baltajiem stārķiem doti elektroapgādes nozares iedvesmoti vārdi - Fāze un Volts.

Vārdi izraudzīti, sekojot LDF iedibinātajai tradīcijai par kopīgu vārdu izvēli dabas tiešraidēs redzamajiem putniem, norādīja "Sadales tīkla" pārstāvji.

"Sadales tīkls" iepriekš aicināja ikvienu interesentu piedāvāt savu variantu stārķu pāra vārdiem. Putnu draugi ierosināja vairāk nekā 200 vārdu versijas. No tām tiešraides organizatori atlasīja piecus favorītus, kas tika nodoti publiskai balsošanai, un teju puse jeb 45% balsotāju par favorītu izraudzījās vārdus Fāze un Volts.

"Sadales tīkls" kopā ar LDF no visām vārdu versijām izvēlējās piecus favorītus, tos virzot publiskam balsojumam. Balsot bija iespējams par pāra vārdiem - Made un Ludis, Fāze un Volts, Tuks un Uma, Auce un Kaupo, kā arī Ansis un Grieta. Lielāko balsu skaitu guva elektroapgādes nozares iedvesmotie Fāze un Volts, otrajā vietā ar 36% atstājot Tuks un Uma.

Tiešraide no balto stārķu igzdas līdz 31.augustam skatāma "Sadales tīkla" mājaslapā, LDF sociālā tīkla "YouTube" kanālā, portālā "Dabasdati.lv", LDF mājaslapā, kā arī "LMT Straumē".

LDF dabas norišu tiešraides internetā nodrošina desmit gadus, un šī ir pirmā reize, kad kameras tehniskā sistēma ir uzstādīta aktīvā gaisvadu elektrolīnijas balstā.

Uz augšu
Back