Austrumukrainā kritis vēl viens ukraiņu karavīrs

FOTO: Reuters/ScanPix

Ukrainas austrumos apšaudēs ar Krievijas uzturētajām un apbruņotajām kaujinieku bandām kritis vē viens ukraiņu karavīrs, pirmdien paziņojusi Ukrainas armija.

Svētdien notikušajā Ukrainas armijas pozīciju apšaudē ar automātiskajiem granātmetējiem vēl viens ukraiņu karavīrs guvis ievainojumus.

Pēdējā laikā krasi pieaudzis pērn noslēgtā pamiera pārkāpumu skaits no prokrievisko kaujinieku bandu puses, un kopš gada sākuma Austrumukrainā jau krituši 30 ukraiņu karavīri.

Tikmēr pie Ukrainas robežām vērojama Krievijas karaspēka koncentrēšanās, izsaucot bažas par atklātas karadarbības atsākšanos.

Pirmdien Kijevā paredzētas Ukrainas, Krievijas, Vācijas un Francijas valsts un valdību vadītāju padomnieku sarunas, un Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pēc tikšanās ar Francijas kolēģi Emanuelu Makronu pagājušajā nedēļā pauda cerību, ka tās novedīs pie pamiera atjaunošanas.

Tikmēr Eiropas Savienības (ES) augstākais pārstāvis ārpolitikas jautājumos Žuzeps Borels pirmdien pavēstījis, ka "ļoti bīstamo" situāciju pie Ukrainas robežām virtuālajā sanāksmē apspriedīs arī bloka dalībvalstu ārlietu ministri.

Uz augšu
Back