P, 28.11.2022.

Apsūdz trīs personas lietā par 246 767 eiro izkrāpšanu no "Rīgas satiksmes"

TVNET/LETA
Apsūdz trīs personas lietā par 246 767 eiro izkrāpšanu no "Rīgas satiksmes"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Uzņēmums "Rīgas satiksme".
Uzņēmums "Rīgas satiksme". Foto: Ieva Makare/LETA

Ģenerālprokuratūra trīs personām cēlusi apsūdzību par 246 767 eiro izkrāpšanu no pašvaldības uzņēmuma "Rīgas satiksme"

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka pastāstīja, ka divām personām apsūdzības uzrādītas par krāpšanu, bet vēl vienai personai par krāpšanas atbalstīšanu.

Lietu pirms nodošanas kriminālvajāšanai prokuratūrā izmeklēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). Birojs iepriekš paziņojumā presei rakstīja, ka saskaņā ar pierādījumiem divas no noziedzīgajos nodarījumos iesaistītajām personām, iespējams, fiktīvi nodarbinātas kādā Rīgas pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrībā un no tās prettiesiski izkrāpušas finanšu līdzekļus lielos apmēros.

Savukārt trešā persona, iespējams, būdama informēta par abu iepriekšminēto personu fiktīvo nodarbinātību, to slēpa un atbalstīja.

Pirmstiesas izmeklēšanā iegūtie pierādījumi liecina, ka divas no noziedzīgajos nodarījumos iesaistītajām personām, iespējams, fiktīvi nodarbinātas Rīgas pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrībā un no tās prettiesiski izkrāpušas finanšu līdzekļus lielos apmēros, informēja KNAB.

Savukārt trešā persona, iespējams, būdama informēta par abu iepriekšminēto personu fiktīvo nodarbinātību, to slēpa un atbalstīja.

Latvijas Televīzija (LTV) sociālajā tīklā "Twitter" iepriekš rakstīja, ka lietā iesaistīti divi strādnieki, kas it kā strādājuši "Rīgas satiksmē" ilgus gadus, un darbu vadītājs, kurš ir iespējamais nelikumīgu rīcību piesedzējs. Vismaz viens no viņiem strādājis kopš 2001.gada. Visi aizdomās turētie tika atlaisti 2019.gada janvārī.

Vienots uzņēmums "Rīgas satiksme" tika dibināts 2003.gada februārī, atbilstoši Rīgas domes lēmumam apvienojot pašvaldības uzņēmumus - autobusu parkus "Imanta" un "Tālava". 2005.gadā "Rīgas satiksme" apvienojās ar uzņēmumiem "Tramvaju un trolejbusu pārvalde", "Rīgas autostāvvietas" un "Rīgas domes autobāze", tādējādi izveidojot lielāko Rīgas pašvaldības uzņēmumu.

Jau ziņots, ka KNAB turpina izmeklēšanu citā kriminālprocesā par iespējamām nelikumībām "Rīgas satiksmē". Šajā lietā tiek izmeklēti iespējamie likumpārkāpumi par transportlīdzekļu iepirkumu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu