Vadītāja: Rēzeknes slimnīca no valsts nav saņēmusi 1,4 miljonus eiro

Rēzeknes slimnīca. FOTO: Ivars Soikāns/LETA

Rēzeknes slimnīca no decembra līdz februārim no valsts nav saņēmusi 1,4 miljonus eiro, šodien Saeimas Latgales apakškomisijā paziņoja Rēzeknes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Marita Zeltiņa.

Zeltiņa aicināja novērtēt reģionālo slimnīcu sniegto ieguldījumu Covid-19 pacientu ārstēšanā un piešķirt atbilstošu finansējumu, "lai nodrošinātu taisnīgu pieeju".

Veselības ministrijas pārstāve Antra Valdmane norādīja, ka pie atbildīgajām amatpersonām skaidros, kāpēc notikusi aizkavēšanās ar nepieciešamās summas samaksāšanu Rēzeknes slimnīcai.

Gan Zeltiņa, gan SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība" valdes locekle Alīda Vāne aicināja valsti sniegt palīdzību pievienotās vērtības nodokļa (PVN) segšanai Eiropas Savienības (ES) Atveseļošanās un noturības mehānisma (ANM) finansētajiem projektiem.

"Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība" valdes locekle aicināja atcelt nepieciešamību maksāt PVN par medicīnas iekārtu iegādi.

Vāne norādīja arī uz mazāku tarifu par sniegtajiem pakalpojumiem, kas tiek maksāts "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībai" kā trešā līmeņa slimnīcai.

Komisijas sēdē deputāti Aldis Adamovičs (JV) un Edmunds Teirumnieks (NA) aktualizēja jautājumu par Latgales reģiona slimnīcām gaidāmo finansējumu no ES ANM finansējuma. Adamovičs norādīja uz kraso atšķirību, ka centrālās slimnīcas, kurām gan ir savas vajadzības, saņems krietni vairāk līdzekļu nekā reģionālās slimnīcas.

Uz augšu
Back