Tūkstošiem cilvēku Berlīnē protestē pret valsts mēroga noteikumiem cīņā ar pandēmiju

FOTO: AP/Scanpix

Vairāk nekā 8000 cilvēku trešdien sapulcējušies Berlīnē, lai protestētu pret jauniem noteikumiem cīņā ar Covid-19, kas būtu pārāki par federālo zemju lēmumiem.

Protestētāji neievēro noteikumus par sociālo distancēšanos un daudziem nav sejas masku, kas pašreiz ir obligāta prasība publiskās vietās, ziņo policija.

Gaidāms, ka protestētāju skaits vēl pieaugs.

Policija ir norobežojusi Reihstāgu, kur atrodas Vācijas parlamenta apakšpalāta Bundestāgs, un pilsētas centrā izvietoti 2200 policistu.

Bundestāgā šodien paredzēts balsojums par jaunajiem noteikumiem.

Policija pavēstīja, ka uz laiku aizturējusi vairāk nekā 40 protestētājus, un brīdināja, ka gadījumā, ja protestētāji neievēros instrukcijas, policisti izjauks demonstrācijas.

Jauni noteikumi attieksies uz visu valsti un stāsies spēkā brīdī, kad kādā apgabalā trīs dienas pēc kārtas jauno Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 cilvēku septiņu dienu periodā pārsniegs 100. Tādā gadījumā stāsies spēkā nakts komandantstunda, tiks slēgta lielākā daļa veikalu un vienas mājsaimniecības locekļiem būs atļauts vienā reizē tikties tikai ar vienu cilvēku no citas mājsaimniecības un šī cilvēka bērniem, ja tie jaunāki par 14 gadiem.

Uz augšu
Back