Reinis Jaunais ar mūziķi no Nepālas publicē nosapņotu video jaunai dziesmai

Erna Daugaviete un Reinis Jaunais FOTO: publicitātes

Mūziķis Reinis Jaunais izdevis video dziesmai "Dzīles", jeb angliskajā nosaukumā - "Depths". Dziesmā dzirdami vairāki viesmākslinieki, tostarp sārodists no Nepālas Regans Avale (Regan Awale). Savukārt video tapis, Laimai Jaunajai mēģinot vizualizēt idejas, kuras reiz nosapņojusi.

Nepāliešu mūziķis Regans Avale (Regan Awale) dziesmas ierakstā spēlē sārodu. Sārods ir stīgu instruments, vizuāli nedaudz līdzīgs ģitārai, bet tam ir metāla grifs, un to spēlē, kreisās rokas nagus slidinot pa stīgām, vienlaikus tās strinkšķinot ar labajā rokā turētu, bieži no kokosrieksta mizas izgatavotu mediatoru. Šim instrumentam ir 25 stīgas, no kurām lielākā daļa ir domātas tikai rezonansei. Sārods ir bieži sastopams instruments Nepālā, Indijā un citās netālu esošajās valstīs. Ne mazāk starptautisku piegaršu dziesmai pienes mūziķis Ivars Štubis - Austrālijā dzimis latvietis, kurš pirms nedaudz vairāk kā gada pārvācās uz Latviju un šobrīd te arī muzicē. Ivars dziesmas ierakstā spēlē basģitāru. Kā ierasts, par pamatīgu čella biezokni rūpējās jaunā un daudzsološā čelliste Erna Daugaviete. Papildus tam dziesmas ievadā un noslēgumā dzirdamas dažas vibrofona frāzes, kuras iespēlējis Ernests Mediņš, kas spēlē arī Perpetuum Ritmico. Savukārt audio miksējis skaņu dizainers Arvis Ahuns.

Dziesmas video veidojusi režisore Laima Jaunā, kura video ideju nosapņojusi. Laima par video izsakās šādi: "Iedomājies, ka esi pamodies nakts vidū, jo sadzirdi odu. Tu piecelies, neveiksmīgi mēģinot to noķert. Un tad vairs īsti nevari aizmigt, un pēc brīža nespēj vairs izšķirt, kas ir realitāte un kas - sapnis."

Noskaties video: "Dzīles".

Dziesma ir iekļauta Reiņa Jaunā un domubiedru jaunākajā albumā "Zeme", kas izdots ar VKKF un AKKA/LAA autorstipendijas atbalstu. Albums arī mazāk kā 24 stundu laikā savāca līdzekļus fizisko kopiju izdošanai kopfinansēšanas platformā "Projektu banka".

Uz augšu
Back