Pakistānā sarīkots nāvējošs sprādziens pie viesnīcas, kurā uzturējās Ķīnas vēstnieks

FOTO: BANARAS KHAN / AFP

Pakistānas pilsētā Kvetā trešdien viesnīcas autostāvvietā eksplodēja automašīnā ievietots spridzeklis, nogalinot vismaz četrus cilvēkus un ievainojot vēl 12, un atbildību par sprādzienu ir uzņēmušies talibi, paziņoja policija. Viesnīcā bija apmeties Ķīnas vēstnieks un viņa delegācija.

Vairākas automašīnas, kas bija novietotas pie luksusa viesnīcas "Serena Hotel", pēc sprādziena aizdegās.

Pakistānas iekšlietu ministrs Šeihs Rašids Ahmeds paziņoja, ka šis uzbrukums bijis vērsts pret Ķīnas delegāciju, kuru vada šīs valsts vēstnieks Islāmabadā, bet sprādziena brīdī delegācija neatradās šajā viesnīcā.  

"Viesnīcā bija apmetusies Ķīnas delegācija apmēram četru cilvēku sastāvā, kuru vadīja vēstnieks," apstiprināja Ahmends. "Sprādziena brīdī vēstnieks bija devies uz tikšanos ārpus viesnīcas."

Atbildību par sprādzienu uzņēmās Pakistānas talibu grupējums "Tehreek-e-Taliban Pakistan" (TTP), paziņojot, kas tas bijis vērsts pret amatpersonām.

TTP agrāk ir rīkojis uzbrukumus Ķīnas pilsoņiem Pakistānā, viņus nolaupījis un nogalinājis.

TTP gadiem ilgi ir uzņēmis kaujiniekus no Austrumturkestānas Islāma kustības - grupējuma, kas bija darbojies Sjiņdzjanas Uiguru autonomajā rajonā Ķīnas rietumos.

Kveta ir Beludžistānas provinces galvaspilsēta. Beludžistānā, kas ir Pakistānas lielākā un trūcīgākā province, notiek separātistu, islāmistu un reliģisku grupējumu dumpji.

Liela daļa šīs vardarbības ir reakcija uz Ķīnas investīciju plāniem, kas paredz uzbūvēt autoceļus un dzelzceļus, lai savienotu Sjiņdzjanu ar Arābijas jūras piekrasti Beludžistānas provincē. 

Uz augšu
Back