Rīgā pieturās bez nojumēm uzstādīs pagaidu soliņus

Sabiedriskā transporta pieturvieta pie Latvijas Mākslas akadēmijas. FOTO: Una Kupruka / LETA

Rīgā sabiedriskā transporta pieturās, kur šogad novāktas nojumes, uzstādīs pagaidu soliņus, informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Rīgas pašvaldībā sākta vizuālā un funkcionālā koncepta izstrāde, lai jau nākamo gadu laikā pakāpeniski nomainītu visas novecojušās sabiedriskā transporta pieturvietas.

Pašvaldība iecerējusi vecās pieturvietas aizstāt ar ērtām un modernām vienota dizaina pieturvietām.

Lai šo mērķi īstenotu, izveidota darba grupa, kas būs atbildīga par sabiedriskā transporta jauno pieturvietu dizaina izstrādi un iepirkumu organizēšanu.

Iecerēts līdz gada beigām īstenot iepirkumu un uzstādīt pirmās aptuveni 100 vienota dizaina sabiedriskā transporta pieturvietu nojumes.

Tās plānots uzstādīt arī vietās, kur pašlaik vides reklāmas uzņēmums "JCDecaux Latvija" veic sev piederošo pieturvietu, kurām beidzies ekspluatācijas termiņš, demontāžu.

Plānots, ka turpmāko gadu laikā Rīgā varētu tikt uzstādītas jaunā dizaina pieturvietu nojumes vietās, kur tās līdz šim nav bijušas vispār, kā arī nomainītas visas tehniski un funkcionāli novecojušās sabiedriskā transporta pieturvietas, aizstājot tās ar ērtākām un mūsdienu prasībām atbilstošākām pieturvietām.

"Pilsētā kopumā ir aptuveni 1500 sabiedriskā transporta pieturvietu, no kurām ar nojumi aprīkotas tikai 400 līdz 500.

Daļa pieturvietu būvētas vēl padomju laikos, tādējādi jau sen sasniedzot ne tikai tehnisko, bet arī morālo norietu," skaidro Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis (JV).

Viņaprāt, pieturvietu nojumēm vienlaikus vizuāli jāiekļaujas pilsētvidē, jānodrošina iespēja patverties no lietus, vēja vai saules un jābūt pieejamām senioriem, vecākiem ar bērnu ratiņiem un cilvēkiem ar invaliditāti, kā arī aprīkotām ar ērtiem soliņiem.

Lai samazinātu īslaicīgās neērtības, vietās, kur jau pašlaik tiek veikta sabiedriskā transporta pieturvietu demontāža, pašvaldība līdz jauno pieturvietu nojumju izvietošanai uzstādīs pagaidu soliņus.

Uz augšu
Back