Brīdina par krāpniekiem, kuri izmanto auto koplietošanas servisa "CityBee" identitāti

Ilustratīvs foto. FOTO: Zygimantas Gedvila/

Valsts policija konstatējusi jaunu krāpšanas veidu, kad noziedznieki, izmantojot koplietošanas auto uzņēmuma vārdu un piekļūstot citas personas izveidotajam "CityBee" kontam, izmanto uzņēmuma pakalpojumus, informēja Valsts policijā.

Līdz šim Valsts policijā ir reģistrēts tikai viens šāds gadījums.

Potenciālie krāpnieku upuri ir iedzīvotāji, kuri savos mobilajos telefonos ir lejuplādējuši lietotni "CityBee" un ir savam kontam piesaistījuši bankas maksājuma karti.

Sākotnējā informācija liecina, ka krāpnieki zvana iedzīvotājam un uzdodas par firmas darbiniekiem, un informē par tehniskām nepilnībām sistēmā, tādējādi aicinot apstiprināt nosūtīto verifikācijas kodu, lai tās novērstu.

Veicot šīs darbības krāpnieki piekļūst personas izveidotajam kontam, kuram ir piesaistīta arī bankas maksājuma karte, lai varētu izmantot "CityBee" pakalpojumus.

Valsts policijas Saulkrastu iecirknī saņemts iesniegums no personas, kura šādā veidā cietusi no iespējamas krāpšanas. Iedzīvotājai marta sākumā zvanīja kāds vīrietis no Latvijā reģistrēta mobilā telefona numura un stādījās priekšā kā Zigmārs, kurš pārstāv iepriekš minēto uzņēmumu.

Papildus veiktajiem zvaniem iespējamais krāpnieks ir sūtījis informatīvas īsziņas par tehniskām problēmām, lai raisītu iedzīvotājā ticamības momentu.

Cietusī persona konstatējusi, ka divu nedēļu laikā viņas konts ir izmantots vismaz 20 reizes, lai pārvietotos ar koplietošanas automašīnām.

Policija sākusi kriminālprocesu un turpina skaidrot notikušā apstākļus un zaudējuma apmērus.

Lai nepakļautu sevi riskam kļūt par krāpšanas upuri, policija atkārtoti aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un neizpaust personas datus, elektronisko maksāšanas līdzekļu datus un citu personīga rakstura informāciju, un drošības nolūkos vienmēr rūpīgi pārliecināties par interneta vietnes adresi.

Uz augšu
Back