Krievijā okupētajā Krimā rīko apjomīgas militārās mācības

FOTO: Ekrānuzņēmums

Krievija okupētajā Krimā šonedēļ rīko apjomīgas militārās mācības, kurās piedalās vairāk nekā 10 000 karavīru, 1200 bruņojuma un militārās tehnikas vienību, kā arī vairāk nekā 40 bruņoto spēku kuģu, ziņo Krievijas medijs “Meduza”. 

Kā pavēstīja Aizsardzības ministrija, galvenais mācību posms notiek 22.aprīlī, militārajā poligonā “Opuh”.  

Kā ziņots, Krievijas kopš marta beigām būtiski palielinājusi militāro vienību koncentrāciju okupētajā Krimā un pie Krievijas robežas ar Ukrainu. 

Kādēļ Krievija tagad savilkusi karaspēku pie Ukrainas robežām, nav skaidrs. Iespējams, Krievija vēlas pārbaudīt, cik lielu atbalstu jaunā ASV administrācija ir gatava sniegt Ukrainai, vai arī vēlas ar jaunu krīzi novērst tautas uzmanību no iekšpolitikas problēmām pirms parlamenta vēlēšanām septembrī. Bet iespējams arī, ka Krievija plāno lielu ofensīvu kopā ar Kremļa atbalstītajām kaujinieku bandām Austrumukrainā, kas būtu visbīstamākais scenārijs.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši arī plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Konfliktā Ukrainas austrumos dzīvību zaudējuši 13 000 cilvēku, bet teju trīs miljoni devušies bēgļu gaitās.

Uz augšu
Back