Vizītē Latvijā ieradīsies Lietuvas nacionālās aizsardzības ministrs

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP), Lietuvas nacionālās aizsardzības ministrs Arvīds Anušausku FOTO: Wiki, LETA

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) šodien tiksies ar Lietuvas nacionālās aizsardzības ministru Arvīdu Anušausku, lai pārrunātu aizsardzības jomas un reģionālās drošības aktuālos jautājumus, informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Vizītes laikā Anušausks tiksies ar Nacionālo bruņoto spēku komandieri Leonīdu Kalniņu, kā arī apmeklēs Ādažu bāzi, lai iepazītos ar tās infrastruktūru un Nacionālo bruņoto spēku kaujas spēju attīstības projektiem, tostarp, 6x6 bruņumašīnu iepirkumu un apgādi ar bezpilota lidaparātu sistēmām.

Lietuva šogad ir vadošā valsts trīspusējā Baltijas valstu aizsardzības sadarbības formātā. Tā ietvaros februārī notika šogad pirmā Baltijas valstu aizsardzības ministru sanāksme, kurā ministri pārrunāja galvenos sadarbības virzienus - visu spēka veidu sadarbību, kā arī sadarbību NATO un Eiropas Savienībā.

Baltijas valstu aizsardzības sadarbības formātā Baltijas valstis uztur regulāru aizsardzības ministru un bruņoto spēku komandieru, kā arī ekspertu līmeņa dialogu par aizsardzības politiku un spēju attīstību.

Sadarbības formātā tiek realizēti arī vairāki nozīmīgi projekti.

Baltijas valstis pastāvīgi sadarbojas arī personāla apmācību jomā, tostarp piedaloties kopīgās militārajās mācībās.

Uz augšu
Back