Zināms, par ko tiekoties runāja Putins un Lukašenko

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, Krievijas prezidents Vladimirs Putins. FOTO: Sputnik/Mikhail Klimentyev/Kremlin via REUTERS

Krievija un Baltkrievija plāno ciešāku sadarbību aizsardzības jautājumos, ceturtdien Maskavā paziņoja abu valstu prezidenti.

"Ir svarīgas lietas, kas vienkārši ir jāpastiprina, tai skaitā mūsu Apvienotās valsts drošība un aizsardzība," sacīja Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, tiekoties ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

"Un mēs novilksim līnijas, kuras nevienam nevajadzētu šķērsot," teica Lukašenko.

Putins trešdien ikgadējā runā par stāvokli valstī bija brīdinājis Krievijas konkurentus nešķērsot sarkano līniju.

"Es ceru, ka neviens neiedomāsies šķērsot sarkano līniju attiecībā uz Krieviju," sacīja Putins, piebilstot, ka Krievija pati katrā konkrētajā gadījumā izlems, kur šī līnija atrodas.

Arī Lukašenko draudēja ar "attiecīgu reakciju", bet neminēja sīkākas detaļas.

Abi sabiedrotie vienojās ciešāk sadarboties vairākās jomās ar Apvienotās valsts līguma starpniecību.

Putins un Lukašenko ir vairākkārt atbalstījuši dziļāku sadarbību. "Vēl ir daudz jāizdara, bet daudz ir izdarīts," sacīja Putins. Lukašenko atzina, ka ir jānoslēdz tālākas vienošanās.

Baltkrievijā pēc pērnā gada 9.augusta prezidenta vēlēšanām sākās protesti pret prezidenta vēlēšanu falsifikāciju un Lukašenko. Krievija apsolīja Baltkrievijai palīdzēt ar drošības spēkiem, ja situācija saasinātos, un abi prezidenti vairākkārt tikās.

Uz augšu
Back