Prioritāro grupu vakcinācija šajā nedēļas nogalē notiks sešos liela mēroga centros

Konferenču centrā "Atta Centre" atvērts masveida vakcinācijas centrs. FOTO: Edijs Pālens/LETA

Šajā nedēļas nogalē ar "Pfizer"/"BioNTech" ražotāja vakcīnu pēc iepriekšēja pieraksta  prioritāro grupu iedzīvotāji tiks potēti sešos liela mēroga vakcinācijas centros, informēja Veselības ministrijā.

Prioritāro grupu iedzīvotājiem iepriekš jāizvēlas laiks kādā no centriem caur vietni "manavakcina.lv".

Vietnē "manavakcina.lv" iedzīvotājiem iespēja pieteikties vakcinācijai kopumā sešos liela mēroga centros šajā nedēļas nogalē. To vidū ir Daugavpils centrs Daugavpils kultūras pilī, kas būs atvērts sestdien, 24.aprīlī, no plkst.12 līdz plkst.20, kā arī divi centri Rīgā - "ATTA" centrs, kas strādās piektdien un sestdien no plkst.9 līdz plkst.17, un Ķīpsalas halle, kas būs atvērta sestdien un svētdien no plkst.9 līdz plkst.18.

Vakcinācijas centri strādās arī citās lielajās pilsētās, tostarp Jūrmalā, kur piektdien un sestdien vakcinācijas centrs Sporta skolā strādās no plkst.9 līdz plkst.17, un Ventspilī, Sporta hallē "Centrs", kur šodien doties vakcinēties iespējams no plkst.10 līdz plkst.18. Tikmēr Cēsis vakcinācijas centrs bijušā veikala "Super Netto" telpās strādās no šodienas līdz svētdienai no plkst.9 līdz plkst.17.

Piektdien, sestdien un svētdien, 25.aprīlī, vairākos liela mēroga vakcinācijas centros iedzīvotājiem no šobrīd atvērtajām prioritārajām grupām ir iespēja vakcinēties ar "Pfizer"/"BioNTech" ražotāja vakcīnu, iepriekš reģistrējoties, izvēloties konkrētu vietu un laiku vietnē "manavakcina.lv".

Šajā nedēļas nogalē vakcinēties liela mēroga vakcinācijas centros pēc iepriekšējas pieteikšanās vietnē "manavakcina.lv" tiek aicināti seniori vecumā virs 60 gadiem, iedzīvotāji ar hroniskām slimībām, personas, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā ar smagi slimiem bērniem vai bērniem ar imūnsupresiju, smagi slimu personu aprūpētāji, izglītības iestāžu darbinieki un operatīvo dienestu darbinieki vai valsts darbības nepārtrauktībai kritisko funkciju darbinieki, ja darba devējs jau ir iesniedzis informāciju par personu vienotajā vakcinācijas tīklā "ViVaT".

Par savu piederību prioritārajai grupai iedzīvotāji var pārliecināties, atverot vietni "manavakcina.lv",

kurā sistēma apkopojusi datus no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datubāzes, slimību reģistriem, kompensējamo zāļu sarakstiem, kā arī nozaru ministriju iesniegtajiem profesiju sarakstiem.

Lai reģistrētos vakcinācijai liela mēroga centrā ir jāatver vietne "manavakcina.lv" un jāaizpilda pieteikums vakcīnai, ja tas vēl nav aizpildīts. Ja iedzīvotāja prioritārā grupa ir atvērta, tad jāizvēlas kalendārs no tiem liela mēroga centriem, kas darbosies šajā nedēļas nogalē, atzīmējot sev vēlamo laika intervālu.

Pēc tam ir jāsagaida sistēmas apstiprinājums īsziņas vai e-pasta formātā un beigās jāierodas vakcinēties uz izvēlēto vietu un apstiprinātajā laikā.

Iedzīvotāji tiek aicināti nākt uz liela mēroga vakcinācijas centriem tikai tajā gadījumā, ja ir saņemts apstiprinājums no vietnes "manavakcina.lv" par vakcināciju,

kā arī nākt uz vakcinācijas centriem ne ātrāk kā 15 minūtes pirms sava apstiprinātā vakcinācijas laika.

Lai nodrošinātu sekmīgu vakcinācijas procesu visas nākošās nedēļas garumā, iedzīvotāji tiek aicināti nākt tikai tad, ja tuvākās nedēļas laikā nav jau ieplānots vakcinācijas laiks kādā citā vakcinācijas kabinetā.

Jautājumu gadījumā par centru darbību iedzīvotāji aicināti sazināties pa bezmaksas informatīvo vakcinācijas tālruni 8989.

Uz augšu
Back