T, 17.08.2022.

EK vēršas tiesā pret "AstraZeneca" par vakcīnu līguma pārkāpumu

Papildināts
TVNET/LETA/DPA/AFP
EK vēršas tiesā pret "AstraZeneca" par vakcīnu līguma pārkāpumu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto. Foto: REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

Eiropas Komisijas (EK) vērsusies tiesā pret Lielbritānijas un Zviedrijas farmācijas uzņēmumu "AstraZeneca" par Covid-19 vakcīnu piegāžu līguma pārkāpumiem, pirmdien pavēstīja EK pārstāvis sakariem ar presi Stefans De Kērsmākers.

EK sākusi tiesāšanās procesu piektdien, jo nav ievēroti daži līguma nosacījumi, norādīja EK pārstāvis.

Turklāt "uzņēmums nav spējis piedāvāt uzticamu stratēģiju, lai garantētu laicīgas devu piegādes", žurnālistiem Briselē sacīja De Kērsmākers.

"Mēs gribam gūt pārliecību, ka ātri tiks piegādāts pietiekošs devu skaits, kāds Eiropas pilsoņiem pienākas un kas ir ticis apsolīts uz līguma pamata," viņš piebilda.

Šo soli atbalsta 27 Eiropas Savienības (ES) valstis, norādīja EK pārstāvis.

"Komisija piektdien uzsāka tiesāšanos pret uzņēmumu "AstraZeneca", jo ir pārkāpta vienošanās par avansa pirkumu," sacīja De Kērsmākers, norādot, ka prasība iesniegta 27 dalībvalstu vārdā.

Lieta tiks izskatīta Beļģijas tiesās.

Pēc vairākkārtīgas piegāžu prognožu korekcijas "AstraZeneca" tagad plāno gada otrajā ceturksnī piegādāt 70 miljonus vakcīnas devu, kas ir krietni mazāk par sākotnēji cerētajiem180 miljoniem.

"AstraZeneca" pirmdien notiekošajam pauda savu vērtējumu, norādot, ka EK vēršanās pret uzņēmumu tiesā saistībā ar vakcīnu piegāžu kavēšanos ir nepamatota.

"Mēs uzskatām, ka tiesāšanās ir nepamatota, un mēs pieņemam šo iespēju atrisināt strīdu iespējami drīz," norādīja uzņēmums.

"AstraZeneca" pauda, ka "pilnībā ievērojis vienošanos par avansa pirkumu ar EK".

Uzņēmums arī norādīja, ka atbilstoši "AstraZeneca" prognozēm uzņēmums līdz aprīļa beigām Eiropas valstīm piegādās teju 50 miljonus devu.

""AstraZeneca" pauž nožēlu par EK lēmumu sākt tiesvedību saistībā ar Covid-19 vakcīnu piegādēm," teikts paziņojumā. "Mēs ar cerībām raugāmies, lai strādātu konstruktīvi ar EK un vakcinētu iespējami daudz cilvēku."

Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona preses sekretārs sacīja, ka nav informēts par prasības detaļām.

"Es teikšu to, ka "AstraZeneca" ir bijis ārkārtīgi spēcīgs partneris Apvienotajai Karalistei - un patiesībā globāli - tajā darbā, ko viņi dara," sacīja Džonsona pārstāvis. "Viņi ir bijuši vitāla daļa no mūsu vakcīnu izplatīšanas programmas, un mēs ar interesi raugāmies, lai strādātu ar viņiem kopā."

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu